°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   Seimas pritarė prezidento dekretui: pinigai už neįvykusias keliones turi būti grąžinti per 14 dienų

   Nuotrauka: Olgos Posaškovos (Seimo kanceliarija) nuotr.

   2020-04-22 09:00:00

   Seimas antradienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos dekretui dėl neįvykusių kelionių kuponų įteisinimo, kuriais turistams vietoj pinigų už neįvykusias keliones grąžinimo galėtų būti siūlomas kuponas, o pinigų grąžinimas turėtų būti įvykdomas per 14 dienų.

   Prezidento dekretui pritarė 104 Seimo nariai, prieš – nebuvo, susilaikė – 4.

   Anksčiau Seimo ypatingos skubos tvarka priimti įstatymai nustatė, kad kelionių organizatorius, nutraukęs organizuotos turistinės kelionės sutartį, grąžina visus turisto arba jo vardu sumokėtus pinigus ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos, o ne per 14 dienų, kaip iki šiol.

   Šios nuostatos galiojimas nebūtų apribotas ekstremaliąja situacija ir apimtų visus atvejus, kai sutartį nutrauktų kelionių organizatorius.
   Vis dėlto Seimas pritarė šalies vadovo Gitano Nausėdos siūlymui Civiliniame kodekse įrašyti nuostatą, kad visi turisto arba jo vardu sumokėti pinigai turi būti grąžinti ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos.   Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė Eltai sakė, kad prezidento siūlomas 14 dienų terminas sukels bankrotų virtinę.

   „Kas mūsų laukia, jei turėtume 14 dienų laiko terminą grąžinti pinigams? (...) Tiek Lietuvos turizmo sektorius, tiek pasaulio verslo sektorius yra atsidūręs ypač sudėtingoje situacijoje. Mūsų veiklos principas yra toks, kad yra daromi avansiniai mokėjimai kelionių organizatorių užsienio partneriams. Tai gali būti viešbučiai, transporto paslaugas teikiančios įmonės. Taip greit susigrąžinti pinigus, padarytus avansinius mokėjimus, yra ypatingai sudėtinga. Tai padaryti (grąžinti turistams pinigus už atšauktas keliones – ELTA) per 14 dienų yra nerealu“, – Eltai teigė ji.   Pasak Lietuvos turizmo asociacijos vadovės, Lenkijoje jau yra įteisintas 180 dienų pinigų grąžinimo termino atidėjimas, panašius nutarimus yra priėmusios kitos ES valstybės narės – Italija, Prancūzija.

   Skaityti komentarus