°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   L. Kukuraitis: darbdaviai, kurie prarado pajamas, jau dabar gali skelbti prastovas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-03-19 18:00:00

   Darbdaviai, kurių veikla dėl karantino sustojo ar sulėtėjo, jau dabar gali skelbti prastovas, už kurias bus teikiama subsidija, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

   „Tačiau registruotis gauti subsidiją reikėtų nuo balandžio 5 dienos Užimtumo tarnyboje. Visi verslai, kurie patiria vienus ar kitus sunkumus ir išleidžia asmenį ar grupę asmenų prastovai, jie turi teisę į subsidiją“, – spaudos konferencijoje sakė L. Kukuraitis.

   Pasak jo, Vyriausybė kitą trečiadienį patvirtins ekonominės veiklos sričių sąrašą dėl to, kuriems verslams priklausys didesnė valstybės parama.

   Ministro teigimu, jei bus fiksuojamos prastovos valstybiniame sektoriuje, jame subsidijos nebus mokamos, tačiau darbuotojams bus mokama ne mažesnė kaip minimalų mėnesio atlyginimą siekianti išmoka.

   Tuo metu savarankiškai dirbantys asmenys karantino metu galės gauti fiksuotą 257 eurų dydžio išmoką. Už kovo mėnesį jie galės gauti pusę šios išmokos.

   „Sąlygos – faktiškai vykdoma veikla. Žmonės, dirbantys su verslo liudijimu, pagal individualią veiklą ar kitomis savarankiško darbo rūšimis, kurie vykdo veiklą, turi pajamas ir moka mokesčius – sveikatos draudimo, socialinio draudimo ir kitus. Išmoka priklausys, jei krenta pajamos ir jei jie nedirba samdomo darbo“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

   Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišaukienė akcentavo, kad savarankiškai dirbantys gyventojai dėl išmokos taip pat turėtų kreiptis nuo balandžio 5 dienos.

   Seimas antradienį priėmė pataisas, kuriomis, paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir darbdaviui dėl to negalint suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo, valstybės parama sieks 90 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio (tuose sektoriuose, kur nustatyti Vyriausybės apribojimai karantino metu), bet ne daugiau nei 607 eurus „ant popieriaus.“

   Kituose sektoriuose valstybės parama sieks 60 proc. nuo darbuotojui priskaičiuoto atlyginimo, bet ne daugiau nei 607 eurai „ant popieriaus.“

   Seimas taip pat pritarė savarankiškai dirbantiems, kurie mokėjo socialinio draudimo įmokas, iki trijų mėnesių mokėti fiksuotą 257 eurų dydžio išmoką per mėnesį, kai dėl nustatyto infekcijų plitimą ribojančio režimo asmuo negali vykdyti savo veiklos. Išmoką bus galima gauti kreipiantis į Užimtumo tarnybą.

   Skaityti komentarus