°C
   2020 06 02 Antradienis

   Individuali veikla: ministerija ramina, kad mokesčiai nesikeis

   Nuotrauka: Pexels nuotr.

   Autorius: verslimama.lt
   2018-05-07 10:00:00
   Žiniasklaidoje kilus diskusijoms, esą patyliukais ketinama didinti mokestinę naštą dirbantiems pagal individualios veiklos pažymas ir verslo liudijimus bei įkūrusiems mažąsias bendrijas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atsiuntė pranešimą žiniasklaidai, kuriame užtikrina, kad savarankiškai dirbančių žmonių mokestinė našta ir pajamos į rankas nesikeis.

   Individuali veikla pagal pažymą arba pagal verslo liudijimą – apytikriai 50 proc. verslių mamų pasirinkta juridinė verslo forma. Joms, kaip tvirtinama ministerijos pranešime, mokestinė našta ir pajamos į rankas nesikeis.

   „Vykstančiose viešose diskusijose dėl mokesčių reformos yra keliami klausimai dėl savarankiškų asmenų apmokestinimo pokyčių. Visi šiuo metu svarstomi variantai nepadidins mokestinės naštos dabar dirbantiems savarankiškiems asmenims“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

   Diskusijas apie galimus techninio pobūdžio pokyčius paskatino darbuotojų pagal darbo sutartį ir savarankiškai dirbančių asmenų teisių į socialinio draudimo pensiją skirtumai. Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija esą neplanuoja pakeitimų, kurie didintų mokestinę naštą.

   Skaityti komentarus