°C
   2020 07 04 Šeštadienis

   AB „Volfas Engelman“pažeidė Alkoholio kontrolės įstatymą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Narkotikų,tabako,alkoholio kontrolės departamentas
   2019-09-01 15:00:00

   Įmonės Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Volfas Engelman“ buvo paskelbtas konkursas su kvietimu dalyvauti „Pasaulio skonių“ konkurse ir aplankyti septynis Europos miestus. Konkurso prizai, t. y. kelionės, interneto svetainėje buvo pristatomi įmonės gaminamų alkoholinių gėrimų kontekste, t. y. pateikiant Įmonės gaminamų alkoholinių gėrimų pakuočių vaizdus – alaus „APA“, alaus „KRIEK“, alaus „IPA“, alaus „BLOND – tokiu būdu dalyvavimą konkurse tiesiogiai susiejant su įmonės gaminamais alkoholiniais gėrimais bei skatinant įsigyti ir vartoti šiuos įmonės gaminamus alkoholinius gėrimus. Išvardintų įmonės gaminamų alkoholinių gėrimų pakuotės (skardinės) taip pat yra buvo paženklintos užrašu „PASAULIO SKONIAI“. Kiekvienas minėtas alkoholinis gėrimas papildomai išsamiai buvo pristatomas interneto svetainės nuorodoje „Pasaulio skoniai“.

   Departamentas už šio konkurso organizavimą 2017 m. viduryje pritaikė AB „Volfas Engelman“ ekonominę sankciją (1500 eurų) už tai, kad įmonė organizuojant konkursą „Pasaulio skoniai“, buvo skatinamas alkoholinių gėrimų įsigijimas ir vartojimas. Departamentas nustatė, kad nors konkurso taisyklės nenumatė tiesiogiai reikalavimo įsigyti ir vartoti alkoholinius gėrimus, tačiau konkurso komunikacija akivaizdžiai skatino įsigyti ir vartoti alkoholinius gėrimus (populiarino Įmonės gaminamą alkoholinę produkciją). Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2019 m.  rugpjūčio 29 d. galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje administracinėje byloje patvirtino Departamento poziciją. Su teismo nutartimi galima susipažinti čia.

   Primename, kad Alkoholio kontrolės įstatymas draudžia organizuoti žaidimus, akcijas, konkursus ar loterijas, kurie skatintų įsigyti ir (ar) vartoti alkoholinius gėrimus.

   Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kviečia iškilus klausimams susijusiems su Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimais konsultuotis, telefonu 8 706 68094 arba elektroniniu paštu [email protected].

   Skaityti komentarus