°C
   2024 07 22 Pirmadienis

   Dešimt Janušo Korčako priesakų tėvams

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-06-01 11:00:00

   1. Nesitikėk, kad tavo vaikas bus toks kaip tu arba toks, kokio tu nori. Padėk jam tapti ne tavimi, o savimi.

   2. Nereikalauk iš vaiko atlygio už viską, ką dėl jo padarei. Tu davei jam gyvenimą – kaip jis gali tau atsidėkoti? Jis duos gyvenimą kitam, kitas – trečiam, ir tai yra nekintantis dėkingumo dėsnis.

   3. Neišliek ant vaiko savo nuoskaudų, kad senatvėje nevalgytum karčios duonos. Nes ką pasėsi, tą ir pjausi.

   4. Nežiūrėk į jo problemas iš aukšto. Gyvenimas duotas kiekvienam pagal jėgas, ir, būk tikras, jam jis sunkus ne mažiau nei tau, o gal net ir labiau, nes jis neturi patirties.

   5. Nežemink!

   6. Nepamiršk, kad patys svarbiausi žmogaus susitikimai – tai jo susitikimai su vaikais. Skirk jiems daugiau dėmesio – mes niekada negalime žinoti, ką sutinkame vaiko pavidalu.

   7. Nesikankink, jeigu ko nors negali padaryti dėl savo vaiko. Kankinkis, jeigu gali, bet nedarai. Atmink, dėl vaiko padarei nepakankamai, jeigu nepadarei visko.

   8. Vaikas – ne tironas, kuris valdo visą tavo gyvenimą, ne tik tavo kūnas ir kraujas. Tai tas brangus indas, kurį Gyvenimas davė tau saugoti ir įžiebti jame kūrybos ugnį. Tai laisva motinos ir tėvo, pas kuriuos augs ne „nuosavas“, „mūsų“ vaikas, o patikėta jų apsaugai siela, meilė.

   9. Mokėk mylėti svetimą vaiką. Niekada nedaryk svetimam to, ko nenorėtum, kad darytų tavajam.

   10. Mylėk savo vaiką bet kokį – netalentingą, nesėkmių lydimą, suaugusį. Bendrauk su juo, džiaukis, nes vaikas – tai šventė, kuri kol kas su tavimi.

   Skaityti komentarus