°C
   2022 06 30 Ketvirtadienis

   Blogoji vaikų priklausomybės nuo technologijų pusė

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-05-15 08:00:00

   Technologijos vaidina vieną iš pagrindinių rolių mūsų gyvenimuose, ar galėtumėte įsivaizduoti gyvenimą be jų? Vaizdo įrašę, kurį galite matyti apačioje, 3 kartos kalba apie tai, kaip jie linksmindavosi būdami vaikais. Jauniausios kartos atsakymai gali jūsų ir nenustebinti, tačiau paskatinti vaikus mažiau naudotis įvairiais prietaisais ir sugrąžinti juos atgal į gamtą.

   Technologijos nėra blogis, apie tai net neverta diskutuoti. Svarbiausia tai, kaip mes jas naudojame.

   Prieš technologijų erą vaikai žaisdavo lauke. Jie laiką leisdavo ant pievelės, čiuožinėdavo rogutėmis, statydavo fortus ir panaudoję vaizduotę, atrasdavo įvairiausių linksmų veiklų. Šiais laikais vaikai lengvai patenka į technologijų gniaužtus, juk aplink tiek daug pagundų: vaizdo žaidimai, planšetiniai kompiuteriai, mobilieji telefonai bei televizija, kurie suteikia progą pasprukti nuo realybės. Nors technologijos ne kartą pasitarnavo žmogaus ir visos žmonijos naudai, tačiau ar vaikų ir suaugusiųjų atsiribojimas nuo gamtos nekelia daugiau žalos?

   Šiandien, kai psichinių sutrikimų dažnis vis didėja, atsakymas gali būti labai paprastas: sugrąžinti vaikus į gamtą, leisti jiems pabūti su savimi, naudojant vaizduotę ir smegenis, statyti, kurti ir susilieti su Žeme... Mes jau žinome, kad paprastas pasivaikščiojimas ar kopinėjimas kalnais gamtoje teigiamai veikia mūsų smegenis. Akivaizdu, gamta yra kur kas svarbesnė nei mes likę manyti.

   Galbūt patys esate pastebėję, kad atsiriboję nuo technologijų ir leidžiat laiką gamtoje, įgaunate daugiau jėgų siekti tikslų. Nors reguliarus buvimas gamtoje teikia daug naudos, tačiau net retkarčiais atrandant laiko tam, gali teigiamai paveikti jūsų gyvenimą. Daugelis mūsų gyvena miestuose, kuriuose daug triukšmo ir taršos, tad atsiribojimas nuo šurmulio yra būtinas.

   Žemiau esanti „Nature Valley“ reklama yra nuostabi, būtinai pažiūrėkite ją.


   Žiūrint tokius vaizdo įrašus lengvai pasiduoti emocijoms. Net sunku patikėti, kad šių laikų kartos yra taip nutolusios nuo to, kas buvo įprasta senesnėms kartoms – paprasčiausiai žaisti lauke. Vaikai paprasčiausiai tapo priklausomi nuo technologijų ir ėmė linksmintis žaisdami vaizdo žaidimu, žiūrėdami vaizdo įrašus ar televizijos laidas r t.t. Ar jau laikas grįžti į pradžią ir įvertinti, kokios kenksmingos gali būti technologijos jaunoms ir besivystančioms smegenims? Ar tėvai turėtų rūpintis ir nustatyti ribas, kiek laiko vaikas gali praleisti naudojant technologijas? Ar tai tiesiog ateitis, kuriai užkirsti kelio nebegalime ir paprasčiausiai turime leisti tam įvykti? 

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2021 28 12 01:00

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   kEMlzpAX 2022 21 01 11:12

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai