°C
   2020 04 07 Antradienis

   Mindaugas Puidokas: Sėkmingai valstybei yra būtinas nacionalinis parlamentinių partijų susitarimas dėl Lietuvos švietimo

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-01-10 15:00:00

   Šiandien įvyko premjero Saulius Skvernelio inicijuotas susitikimas su partijų atstovais dėl Švietimo nacionalinio susitarimo. 

   Premjeras informavo žurnalistus apie tai, kad „yra parengtas susitarimas, kuris yra išplatintas partijoms ir švietimo bendruomenei, ekspertams.“

   Jis nusiteikęs optimistiškai, nežiūrint į tai, kad ne visos partijos šiuo klausimu geranoriškai nusiteikę: „Šiandien buvo išgirstos nuomonės, kokios perspektyvos ir galimybės susitarimą pasirašyti ir kaip jį patobulinti. Aš džiaugiuosi, kad tos politinės jėgos, kurios atsiliepė ir šiandien dalyvavo, jos dar kartą parodė, kad joms rūpi švietimas. Tos, kurios pasirinko kitą kelią, naudoja tik retoriką ir, vadinasi, konkrečiais darbais prie to prisidėti nenori.“

   Premjeras turi vilčių, kad po kitų diskusijų susitarimas atsidurs Seime.

   Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako: „Mes esame pasiruošę toliau diskutuoti, yra skirtingi požiūriai ir, aš manau, kad tam tikrame rate partijų susitarimas yra tikrai įmanomas. Tikiuosi, kad bent jau valdančiosios koalicijos lygyje mums pavyks susitarti, kad bent jau parodytume koks yra valdančiosios koalicijos požiūris į švietimo ateitį.“   Darbo partijos atstovas parlamentaras Mindaugas Puidokas abejoja, kad susitarimas pavasario sesijoje bus pasirašytas, nors jo svarba neabejotina:

   „Sėkmingai valstybei yra būtinas nacionalinis parlamentinių partijų susitarimas dėl Lietuvos švietimo. Dalyvavau premjero Sauliaus Skvernelio inicijuotame susitikime su parlamentinių partijų atstovais, kuriame aptarėme šį susitarimą. Konservatoriai ir liberalai nesitiki, kad jį pavyks pasirašyti iki artėjančių Seimo rinkimų ir juos lydėsiančių kovų.

   Šiame susitarime numatyta daug gerų dalykų: mokytojų ir dėstytojų atlyginimų didinimas, švietimo finansavimo didinimas jį susiejant su kokybe, biurokratinės naštos mažinimas mokyklų vadovams ir mokytojams, profesinio mokymo populiarinimas stiprinant bendradarbiavimą su verslu ir t.t.   Yra ir svarstytinų, derinamų dalykų: mokyklų valdymo klausimas, mokytojo profesijos prestižo didinimas ir mokytojų rengimo problemų sprendimas, pradinio ugdymo programų paprastinimas, veiksmingesnės pagalbos užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems mokiniams (siūloma neleisti mokykloms jų nepriimti ar šalinti, todėl būtina turėti mokytojų asistentus tose klasėse, kur mokosi šie vaikai) ir t.t.

   Tikiuosi bus rastas bendras sutarimas dėl švietimo esminių gairių dar iki Seimo rinkimų, net jei jos ir nebus pasirašytos partijų, nes mūsų šaliai jau 30 metų tai gyvybiškai svarbu.

   Šis projektas bus toliau tobulinamas kartu su visomis partijomis bei švietimo ekspertais.

   Skaityti komentarus

   Claudia Gee 2020 10 01 07:39

   Saunuuuuu!Pagaliau !Pagirtina!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai