°C
   2024 06 19 Trečiadienis

   J. Šiugždinienė patvirtino: matematikos egzamino neišlaikė 35 proc. laikiusiųjų

   Nuotrauka: KTU nuotr.

   2022-07-12 10:00:00

    Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino, kad matematikos valstybinio brandos egzamino neišlaikė 35 proc. laikiusiųjų.

   „Sesiją vertinu nevienareikšmiai, džiaugiuosi gerais pasiekimais, kurių yra tikrai nemažai, tai ir fizikos, chemijos, istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminų rezultatais, tačiau itin neramina prasti šiųmetiniai matematikos brandos egzamino rezultatai, kurie nuosekliai blogėjo jau ilgą laikotarpį“, – spaudos konferencijoje antradienį teigė J. Šiugždinienė.

   „35 proc. laikiusiųjų matematiką mokinių nepasiekė patenkinamo lygio, o paprasčiau tariant neišlaikė matematikos egzamino. Tai indikuoja, kad situacija yra bloga ir tai yra pernelyg rimtas klausimas, kad apie jį galėtume kalbėti spontaniškai“, – pranešė ji.

   Ministrė pabrėžė, kad ypač blogi matematikos egzamino rezultatai yra laiku nepriimtų reikalingų sprendimų rezultatas.

   „Turime tikrai pripažinti, kad matematika yra krizinėje situacijoje. Tokie rezultatai yra seniai priimtų, o dar svarbiau – nepriimtų sprendimų rezultatas“, – antradienį konstatavo ministrė.

   J. Šiugždinienė teigė susilaukianti klausimų, ar neketinama atsiakyti privalomojo matematikos egzamino.
   "Aš tikrai atsakau, kad ne. Manau, kad mes negalime bėgti nuo problemos, mes turime rūpintis kaip vaikams padėti geriau pasirengti egzaminui", - sakė ji.

   ELTA primena, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė dėl prastų matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatų paprašė atlikti papildomą egzamino vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę. Matematikos brandos egzaminų rezultatų skelbimą buvo nuspręsta atidėti iki liepos 12 d.

   Skaityti komentarus