°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Rusijoje gimusi Elena Rybakina „Wimbledon“ teniso čempionate nugalėjo Ons Jabeur

      Nuotrauka: planetsport.com nuotr.

      2022-07-11 17:00:00

      Nepaisant draudimo Rusijos žaidėjams dalyvauti „Wimbledon“, moterų vienetų čempiono titulą iškovojo Rusijoje gimusi Kazachstano atstovė Elena Rybakina. Ji įveikė tunisietę Ons Jabeur, kuri pretendavo tapti pirmąja moterimi arabų Didžiojo kirčio čempione.

      Rusijoje gimusi Elena Rybakina šeštadienį „Wimbledon“ turnyre iškovojo moterų vienetų čempiono titulą. Sukrėtusi teniso pasaulį, ji įveikė visų favoritę Ons Jabeur ir sukėlė didžiulę gėdą turnyro organizatoriams, kurie uždraudė Rusijos atstovams dalyvauti varžybose.


      Trečią vietą užėmusi Jabeur iš Tuniso siekė patekti į istoriją kaip pirmoji arabų moteris, laimėjusi „Didžiojo kirčio“ vienetų titulą. Tačiau, nepaisant stipraus starto, sėkmė ją apleido, nes Rybakina laimėjo 3:6, 6:2, 6:2 dėl savo pirmojo svarbaus titulo ir pirmojo teniso Didžiojo kirčio turnyro.

      „Prieš rungtynes, rungtynių metu labai jaudinausi ir džiaugiuosi, kad jos baigtos“, – sakė ji aikštėje.

      23 metų Rybakina gimė Maskvoje ir savo karjerą pradėjo kaip Rusijos pilietė, o 2018 m. persikėlė į Kazachstaną.

      „Kazachstano federacija man pasiūlė padėti ir apsispręsti buvo lengva. Pakeičiau pilietybę į Kazachstano, nes jie manimi tikėjo ir siūlė man žaisti. Man buvo taip gera, kai man pasiūlė prisijungti prie jų. Taigi jie manimi tikėjo ir man labai daug padeda“, – 2020 metais WTA Tour portalui teigė tenisininkė.

      „Wimbledon“ uždraudė Rusijos ir Baltarusijos žaidėjams dalyvauti varžybose dėl įsiveržimo į Ukrainą. Organizatoriai teigė, kad žaidėjų iš šių šalių leidimas sukeltų problemų su Didžiosios Britanijos vyriausybe, jei Rusija pasinaudotų savo sėkme turnyre propagandai. Tai buvo vienintelis „Didžiojo kirčio“ turnyras, kuriam buvo taikomas šis draudimas. Jį kritikavo daugelis žaidėjų ir dėl to Londono žolės varžybos šiemet buvo pašalintos iš reitingų lentelės.

      Rusijos santykis su Kazachstanu

      „Wimbledon“ laikėsi savo taisyklių, nepaisydami tokių žaidėjų, kaip vyrų čempiono titulą ginantis serbų Novakas Džokovičius, atsako, kuris teigė, kad nesąžininga bausti atskirus tenisininkus už šalies vyriausybės ir kariuomenės veiksmus.

      Tačiau galiausiai atsitiko būtent tai, ko „Wimbledon“ pareigūnai bandė išvengti. Didžiosios Britanijos Kembridžo hercogienė Rusijoje gimusiam žaidėjui turėjo padovanoti garsųjį „Venus Rosewater Dish“ apdovanojimą.

      Atsižvelgiant į tai, kad Rybakina oficialiai pakeitė savo pilietybę teniso požiūriu, „Wimbledon“ šiuo atveju negalėjo nieko padaryti. Turnyrą organizuojantis „All England Club“ jau leido rungtyniauti Rusijoje gimusiai Natelai Dzalamidzei, kuri tik šį birželį pakeitė savo ištikimybę Gruzijai. Atsižvelgiant į tai, kad Rybakina pilietybę pasikeitė 2018 m., „Wimbledon“ organizatorių rankos buvo surištos.

      Laimės kūdikis

      27 metų Jabeur norėjo užbaigti ilgą arabų moterų laukimą „Wimbledon“, kuris pirmą kartą įvyko 1884 m. pietų Londone. Ji pateko į istoriją tapusi pirmąja arabe, kuri žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

      „Wimbledon“ centre ją itin palaikė Tuniso pareigūnai ir net Holivudo žvaigždė Tomas Cruise'as.

      Tuniso jaunimo ir sporto ministras Kamelis Deguiche prieš finalą pareiškė, kad kad ir kas nutiktų, Jabeur turėtų būti suteiktas simbolinis „laimės kūdikio“ titulas ir ji netgi galėtų tapti oficialia šalies ambasadore, kovojančia už savo sėkmę.

      Skaityti komentarus