Pergalė derbyje leido „Kaunas Hockey“ pakilti į pirmąją vietą

Nuotrauka: Hockey.lt nuotr.

Autorius: BNS informacija
      2020-12-13 09:00:00

Lietuvos ledo ritulio čempionate – naujas lyderis. Į pirmąją pirmenybių poziciją po šeštadienio rungtynių kyla dar vieną pergalę iškovojusi „Kaunas Hockey“ komanda. Šeštadienio vakarą miesto derbyje „Kaunas Hockey“ 6:1 sutriuškino „Baltų Ainių“ komandą.

Po septintosios pergalės iš eilės 24 taškus savo sąskaitoje po 9 rungtynių turintys kauniečiai pakilo į pirmąją pirmenybių poziciją.

Jau pirmoji pavojinga „Kaunas Hockey“ ataka virto įvarčiu: kauniečių debiutantas Antonas Sharpanskikhas pirmasis surado ritulį netoli „Baltų Ainių“ vartų ir tiksliu metimu atidarė savo asmeninę bei komandos įvarčių sąskaitą šiose rungtynėse (02:01, rez. perd. Grigorijus Vorobyovas). Ilgai laukti antrojo įvarčio taip pat nereikėjo: netrukus „Kaunas Hockey“ surengė ir greitą išpuolį, kurį nespėjus išsidėstyti oponentų gynėjams sėkmingai užbaigė Dovydas Laimutis (02:40, rez. perd. Romanas Reshetnikovas).

„Baltų Ainiams“ pirmą rimtesnį pavojų prie oponentų vartų pavyko sukurti kėliniui jau įpusėjus, kai „Kaunas Hockey“ du kartus buvo nubausti baudos minutėmis. Tiesa, nors abu kartus pasinaudoti dauguma nepavyko, vėliau patys prasižengę „ainiai“ pasižymėjo mažumoje: Makaras Tokarevas perėmė ritulį oponentų zonoje ir atliko perdavimą Damirui Shareevui, kuris tiksliu metimu į tolimąjį vartų kampą sušvelnino savo komandos atsilikimą (13:27, rez. perd. M.Tokarevas, Ruslanas Černychas).

Antrojo kėlinio pradžioje labai arti tikslo buvo „Kaunas Hockey“ atstovai, bet skersinį sudrebinusi ataka baigėsi be įvarčio. Aktyviai žaidę kauniečiai trečiąjį savo įvartį pelnė rungtynėms įpusėjus, kai puikų komandos draugo perdavimą realizavo vienas prieš vartininką pabėgęs Romanas Reshetnikovas (29:23, rez. perd. Artiomas Starovoitovas).

Vos po poros minučių R.Reshetnikovas džiaugėsi dar vienu įvarčiu, kai šįkart jis mušė daugumoje, pakartotiniu metimu iš arti (31:52, rez. perd. Eduardas Chekmaryovas, Ylia Malashkevichius).

Trečiajame kėlinyje vaizdas ant ledo nesikeitė: „Kaunas Hockey“ turėjo žaidybinį pranašumą, o po dar vienos „Baltų Ainių“ pražangos jie pelnė ir penktąjį savo įvartį. Komandos draugo metimą iš toli pataisė trečiąjį rungtynių įvartį pelnęs R.Reshetnikovas (50:29, rez. perd. Y.Malashkevičius, Lukas Žukauskas).

Per likusį rungtynių laiką į „Baltų Ainių“ vartus krito dar vienas įvartis, kai ritulį nuo skersinio į vartus pasiuntė neseniai į „Kaunas Hockey“ sugrįžęs vienas praėjusio sezono lyderių Grigorijus Vorobyovas (57:08, rez. perd. A.Sharpanskikhas, Vytautas Jagelavičius).

„Kaunas Hockey“ treneris Petras Nausėda po rungtynių džiaugėsi antruoju ir trečiuoju savo komandos kėliniu bei nesureikšmino to, jog oponentų komandoje nuo paskutinių tarpusavio rungtynių įvyko daug pasikitimų sudėtyje: „Rungtynės susiklostė panašiai kaip ir planavome. Nors du greiti įvarčiai į mūsų žaidimą šiek tiek įnešė bardakėlio, bet smagu, jog po pirmo kėlinio žaidėjai rūbinėje sugebėjo pabendravus persijungti į tokį žaidimą, kokio reikėjo. Mes akcentuojame žaidimą nuo gynybos, tad pradėjome vėl nepalikti didelių tarpų tarp puolimo ir gynybos bei stengėmės greitai išeiti į atakas. Puikiai žaidė mūsų puolėjai, spaudė varžovus, privertė juos daryti klaidas. Galėjome pelnyti ir daugiau įvarčių, buvo ir virpstų, tad žaidimas buvo geras. Antru ir trečiu kėliniu esu patenkintas.

Nepasakyčiau, kad kažkas iš esmės pasikeitė oponentų komandoje. Mes dirbame savo darbą, mokomės žaisti savo sistemomis. Dar ne viskas gaunasi, bet norime ir toliau žengti į priekį.“

Po rungtynių kauniečių komandos strategas taip pat atskleidė, jog šiame susitikime didžiulė metimų persvara (60 prieš 30) buvo neatsitiktinė: prieš rungtynes komandai buvo keliamas tikslas pasiekti būtent tokią atžymą.

„Kiekvienose rungtynėse turime savo užduotis, kurios susijusios tiek ir su gynybiniu planu, tiek ir su puolimu. Šiandien turėjome užduotį atlikti bent 60 metimų ir vyrai ją išpildė: daug metė pirmas žaidėjas, daug kartų kartojome metimus, todėl ir pasiekėme tokį rezultatą“, - sakė P.Nausėda.

Antrąjį rungtynių įvartį pelnęs „Kaunas Hockey“ puolėjas Dovydas Laimutis po rungtynių nenuvertino šiandienos oponentų bei pasidžiaugė tuo, jog komanda sėkmingai sužaidė antrąjį bei trečiąjį kėlinius: „Rungtynes sužaidėme beveik puikiai – antras ir trečias kėlinys buvo labai geri. Nors ne visada žaidėme pagal sistemą, rungtynės gavosi visai geros.

Man tai buvo pirmasis kartas žaidžiant su „Baltų Ainiais“ ir jie man paliko gerą įspūdį – jie yra stiprus varžovas..“

„Baltų Ainių“ komandoje debiutavęs Ignotas Ragas po rungtynių neslėpė, jog antrajame kėlinyje įvyko lūžis, o sunkiausiai jo komandai sekėsi gintis nuo oponentų atakų: „Rungtynės buvo visai neblogos: pirmą kėlinį žaidėme visai sėkmingai, tačiau antrajame taip jau gavosi, jog palūžome. Manau, kad daug problemų turėjome gynybos grandyje, ritulio nesugebėdavome išmesti iš savo zonos, žaidėme už vartų. Dėl to mums ir nepasisekė.

Žaidimą įvertinčiau galbūt penketu. Tai yra dėl to, jog gynyboje žaidėme labai prastai, o ypač tose situacijose, kai ritulys buvo įmetamas giliai ir mes niekaip negalėdavome išeiti iš zonos. Tiesiog mėtėme ritulį, nesugebėjome padaryti nei tikslių perdavimų, nei kažko kito.“

Į Lietuvą I.Ragas sugrįžo po penkerių metų už Atlanto. Šioje šalyje tęsti karjerą lietuvis turėjo ir šiemet, bet situaciją pakeitė COVID-19 virusas, atsiliepęs NCAA III diviziono kovų startui: „Iš JAV teko grįžti dėl to, kad ten prasidėjo atostogos ir dėl COVID-19 viruso dar nestartavo sezonas.

Planuoju sezoną užbaigti Lietuvoje, bet dar to garantuoti negaliu, nes įmanoma, jog sezonas tęsis Amerikoje ir ten būsiu pakviestas. Visgi, dabar niekas to nežino ir daugiausiai tikimybių tam, jog liksiu Lietuvoje.“

Pirmajame savo susitikime I.Ragas neslėpė ir emocijų, vienu metu atkakliai diskutavęs su rungtynių arbitrais. Prisimindamas šį epizodą 21-ąjį gimtadienį praėjusią savaitę atšventęs ledo ritulininkas juokavo, jog jį taip supykdė neskirta pražanga: „Man atrodė, kad buvau kabinamas už kojų ir man nebuvo leidžiama įgauti greičio, todėl kiek supykau. Todėl ir gavosi tokia karšta diskusija su teisėjais.“