°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Penkiakovininkė I. Serapinaitė: apie karjeros pradžią, iškovotas pergales ir įkvepiančius pavyzdžius

      Nuotrauka: T. Bauro nuotr.

      2018-05-25 21:00:00
      Ieva Serapinaitė pirmoje penkiakovės treniruotėje apsilankė paskatinta savo tėčio. Merginą sudomino galimybė išbandyti fechtavimą ir šaudymą. Ievai ši sporto šaka iš karto patiko, nes ją sudaro ne viena rungtis, ir tai tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi iki šių dienų.

      Artimiausių žmonių palaikymo svarba ir kliūčių įveikimas

      I. Serapinaitė dažnai diskutuoja su savo šeimos nariais apie penkiakovės niuansus, kurie taip pat buvo šios sporto šakos atstovai, ir sulaukia didelio palaikymo. „Kai grįžtu namo, visada pasidalinu įspūdžiais, kas įvyko gero ar blogo treniruotės metu. Tėtis mane palaiko, supranta, gali patirti ir padėti nusiteikti psichologiškai, nes turi daug patirties. Visi pažįstami mane nuoširdžiai palaiko, stebi, domisi mano pasiekimais“,- apie stiprų ryšį su artimiausiais žmonėmis kalbėjo vilnietė.

      23 metų sportininkei iš visų šiuolaikinės penkiakovės rungčių labiausiai patinka fechtavimas, tačiau norėtų patobulinti bėgimą. „Fechtavimo metu susiduri su kiekvienu priešininku. Turi kovoti, mąstyti, reikia parodyti savo greitį ir reakciją. Tuo metu jaučiu didžiausią įtampą, jaudulį ir tai man patinka. Prieš metus pakeičiau bėgimo trenerį, tikiuosi pagerinti savo rezultatą, tačiau tam reikia laiko“,- atskleidė I. Serapinaitė.

      Pasak vilnietės, sportininkus sustabdyti gali tik traumos. „Keletą kartų buvo taip, jog treniruotės metu žirgas sustojo šokant per kliūtis ir aš nukritau bei susižeidžiau. Po šio incidento reikėjo gydyti ranką ir kuriam laikui nutraukti sportą“,- teigė Ieva.

      Pasiruošimas čempionatams ir debiutas Olimpinėse žaidynėse

      I. Serapinaitė pasiruošimo čempionatams metu skiria ypatingą dėmesį kiekvienai rungčiai. „Bėgime ir plaukime atliekame tam tikras atkarpas, deriname krūvius. Fechtavime ir šaudyme kiekvieną dieną darome tą patį, tuo tarpu jojime pradedame dažniau šokinėti per kliūtis, treniruojame žirgo valdymo įgūdžius“,- detales įvardijo penkiakovininkė.

      23 metų sportininkė per šį laikotarpį spėjo iškovoti daugybę apdovanojimų. Vis dėlto, vilnietei mieliausius prisiminimus sukelia pirmieji laimėti titulai. „Išskirčiau pasaulio jaunių čempionate Vengrijoje 2012 metais iškovotą auksą. 2013 metais pakartojau šį rezultatą ir vėl iškovojau pirmąją vietą. Pamenu posakį, jog lengviau yra iškovoti nei pakartoti, o man tai pavyko padaryti. Malonu prisiminti“,- pasakojo Ieva.

      Pasak I. Serapinaitės, jauni sportininkai dalyvaudami čempionatuose jaučia mažesnį jaudulį. „Kai esi vaikas, nesureikšmini varžybų svarbos. Darai tai, ką moki. Iš tavęs niekas nereikalauja, nesitiki rezultatų. Taip yra kur kas paprasčiau nei tada, kai supranti, kiek darbo įdėjai, nes pradedi save spausti“,- svarstė šiuolaikinės penkiakovės atstovė.

      I. Serapinaitė 2016 metais debiutavo Olimpinėse žaidynėse. Vis dėlto, mergina pripažįsta, kad dalyvaujant tokiose varžybose pritrūko patirties. „Tuo metu viskas atrodė kaip sapne, negalėjau patikėti. Įeini į areną ir matai daug žmonių, kurių niekada tiek anksčiau nesusirinkdavo. Nežinai, kaip elgtis, reaguoti, nukreipti savo mintis“,- prisiminimais dalijosi vilnietė.  

      Jauna sportininkė džiaugiasi galimybe atstovauti Lietuvai. „Šis jausmas yra labai geras. Dar smagiau yra tada, kai skamba Lietuvos Respublikos himnas, nes tai yra tavo darbo įvertinimas. Stovėjimo ant pakylos akimirka yra jaudinanti“,- teigė I. Serapinaitė.

      Įkvepiantys pavyzdžiai ir pozityvumo svarba

      I. Serapinaitei labiausiai imponuoja penkiakovės sporto šakos atstovai iš Lietuvos. „Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė yra labai stipri. Ji – Olimpinių žaidynių ir pasaulio čempionatų nugalėtoja, lygiuojuosi į ją, nes ji yra geras pavyzdys. Su Justinu Kinderiu kartu sportuojame ir tai mane papildomai motyvuoja. Matau, kaip jie dirba, todėl stengiuosi savęs neguosti, negailėti, o daryti tą patį“,- entuziastingai kalbėjo sportininkė.

      Šiuolaikinės penkiakovės atstovė pripažįsta, jog nusiteikti pozityviai po patirtų nesėkmių ar skaudžių akimirkų padeda jos naujasis treneris. „Anksčiau nuliūsdavau ar supykdavau, jog pralaimėjau. Šis treneris mane moko su tuo susitaikyti. Iš pradžių man buvo sunku, tačiau treneris man padeda kovoti su stresu, įtampa ir pykčiu“,- teigiamų minčių svarba neabejojo vilnietė.

      I. Serapinaitė rekomenduoja pradėti lankyti šiuolaikinę penkiakovę kaip įmanoma anksčiau, jei tai nori daryti profesionaliai. „Visų pirma, žmogus turėtų mokėti plaukti. Bėgimo ar fechtavimo galima išmokti treniruočių metu. Vaikams siūlau pradėti sportuoti nuo mažens. Tokiu atveju procesas vyks palaipsniui“,- teigė sportininkė.  

       

      Skaityti komentarus