°C
   2024 05 24 Penktadienis

   Pasaulio žaidynėse: auksas ir bronza Lietuvos šokėjams

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2022-07-10 19:00:00

   Ankstyvą sekmadienio rytą „Legacy" arenoje Birmingame, Jungtinėse Amerikos Valstijose, skambėjo Lietuvos himnas. 2022 m. Pasaulio žaidynės itin sėkmingos buvo Lietuvos šokėjams. Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė iškovojo aukso medalius, o Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitienė - bronzos apdovanojimus.

   E. Sodeika ir I. Sodeikienė iš Kauno „Kaspino" klubo dideliu balų skirtumu laimėjo visus penkis šokius. Galutinėje įskaitoje jie surinko 195,582 balo iš 200 galimų.

   Kaip įprasta E. ir I. Sodeikoms, geriausiai sekėsi lėtas fokstrotas - teisėjų vertinimu jis buvo arti tobulumo: 39,5 balo iš 40 galimų už vieną šokį.

   V. Lacitis ir V. Golodneva Lacitienė Pasaulio žaidynėse puošėsi bronzos apdovanojimu. Šiuo metu V. ir V. Lacičiai yra profesionalų lygos sportininkai, tačiau

   Pasaulio žaidynės išsiskiria iš visų sportinių šokių varžybų tuo, kad tiek mėgėjai, tiek profesionalai varžosi kartu.

   Finale V. ir V. Lacičiai surinko 187,618 balų iš 200 galimų, geriausiai - 37,542 (iš 40) - teisėjai įvertino dueto atliktą tango šokį.

   Lietuva 2022 m. į Pasaulio žaidynes turėjo galimybę deleguoti tris standartinių šokių poras. Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė iš Kauno „Rolo" ir „Sūkurio" klubų taip pat pasirodė puikiai. Duetas pateko į žaidynių pusfinalį ir galutinėje įskaitoje buvo devinti su 171 balu iš 200 galimų.

   Lietuvos sportinių šokių atstovai medalius Pasaulio žaidynių istorijoje yra iškovoję tris kartus. Pirmieji titulais čia džiaugėsi Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė: 2001 m. Japonijoje jie iškovojo bronzą, o 2005 m. Vokietijoje - auksą. Po ilgesnės pertraukos - 2017 m. - Lenkijoje vykusiose Pasaulio žaidynėse bronzą laimėjo E. ir I. Sodeikos.

   Nuo 1981 m. kas ketverius metus rengiamos Pasaulio žaidynės, palaikant Tarptautiniam olimpiniam komitetui, yra tarsi Olimpiada į olimpinių žaidynių programą kol kas neįtrauktoms sporto šakoms.

   Skaityti komentarus