2024 04 26 Penktadienis

Galingą spurtą ketvirtajame kėlinyje surengęs „Žalgiris“ parbloškė „Rytą“

Nuotrauka: Zalgiris.lt

2018-10-07 21:00:00

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) principiniame mūšyje Kauno „Žalgiris“ sugebėjo panaikinti dviženklį deficitą ir išvykoje 76:69 (23:16, 18:26, 11:21, 24:6) privertė kapituliuoti Vilniaus „Rytą“.

Pirmajame kėlinyje „Žalgirio“ krepšininkai savo varžovus surakino geležine gynyba, o puikiai puolime rungtyniavęs naujokas Nate‘as Woltersas pelnė dešimt taškų iš eilės ir kauniečiai įgijo aštuonių taškų persvarą 10:2. Vilniečiai vis dažniau surasdavo spragų ir priartėjo 11:16, tačiau po pirmųjų žaidimo minučių svečiai vis tiek išsaugojo įtikinamą persvarą – 23:16.

Antrajame kėlinyje vilniečiai surengė spurtą ir po Denniso Jerome‘o Seeley tritaškio skirtumas ištirpo iki vos dviejų taškų 31:33, o po Arno Butkevičiaus realizuoto vieno baudos metimo iš dviejų svečiai pradėjo alsuoti savo varžovams į nugarą 32:33. Netrukus Aaronas White‘as pataikė du baudos metimus, Laurynas Birutis pridėjo dvitaškį ir kauniečiai vėl nutolo 37:32, o Dainius Adomaitis buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. D.J.Seeley greitos atakos metu smeigė tritaškį ir šeimininkai persvėrė rezultatą savo naudai 39:37. L.Birutis pelnė keturis taškus iš eilės ir laikinosios sostinės krepšininkai susigrąžino dviejų taškų pranašumą 41:39, tačiau ketvirčio pabaigoje Eimantas Bendžius nubaudė varžovus taikliu tolimu metimu ir vilniečiai turėjo minimalią persvarą 42:41.

Trečiajame kėlinyje D.J.Seeley smeigė tris tritaškius, Deividas Sirvydis taip pat pridėjo taiklų tolimą metimą ir vilniečiai likus žaisti kiek daugiau nei dviem minutėms susikrovė rekordinį trylikos taškų pranašumą 61:48. Sostinės krepšininkai likusį laiką žaidė drausmingai ir prieš lemiamą ketvirtį komandas vis dar skyrė vienuolika taškų – 63:52.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ ir vėl surakino savo varžovus geležine gynyba. Vilniečiai dažnai klydo ir niekaip nepavyko pasižymėti. Tuo pasinaudoję kauniečiai surengė įspūdingą spurtą, kurį vainikavo Mariaus Grigonio taiklus tolimas metimas, po kurio svečiai vėl išsiveržė į priekį 69:68. Laikinosios sostinės krepšininkai paskutinį ketvirtį laimėjo net 24:6 ir po permainingos kovos iškovojo pergalę 76:69.

„Rytas“: D.J.Seeley – 22 (6/5 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 30 naud. bal.), D.Suttonas – 8 (8 atk. kam.), M.Normantas – 7, M.Girdžiūnas, A.Butkevičius, M.Echodas ir D.Sirvydis – po 6.

„Žalgiris“ N.Woltersas – 20 (8/12 dvit., 5 atk. kam., 21 naud. bal.), M.Grigonis – 12 (3/4 dvit., 11 naud. bal.), B.Daviesas – 10 (5 atk. kam.).