°C
   2020 06 04 Ketvirtadienis

   Dviratininkei S. Krupeckaitei - Europos žaidynių auksas

   Nuotrauka: Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

   2019-06-29 09:00:00

   Lietuvė Simona Krupeckaitė penktadienį triumfavo Minske (Baltarusija) vykstančių Europos žaidynių dviračių treko moterų keirino rungtyje.

   „Nesitikėjau laimėti. Važiavau net nemąstydama apie medalį. Buvo daug jaudulio, daug nepasitikėjimo savimi, bet labai didžiuojuosi, kad pavyko įvykdyti užduotis ir minimum, ir maksimum. Didžiuojuosi tiek savo, tiek visos komandos padarytu darbu. Esu be proto dėkinga treneriui už begalinį palaikymą ir tikėjimą. Labai džiaugiuosi šiuo medaliu“, - kalbėjo dviratininkė.

   „Šiandien nervinausi daug mažiau nei vakar. Viskas lengvai ėjosi. Keirinas yra lyg loterija. Reikia pagauti momentą, kai žmonės jau ruošiasi spurtuoti. Tada galima pradėti pirmam ir sujaukti kitų žmonių taktiką“, - kalbėjo S. Krupeckaitę treniruojantis jos vyras Dmitrijus Leopoldas.

   Tai antrasis lietuvių medalis šiose žaidynėse. Ketvirtadienį S. Krupeckaitė kartu su Migle Marozaite pelnė sidabrą komandų sprinto rungtyje.

   2010 metų keirino pasaulio ir 2012 metų Europos čempionė 36-erių metų S. Krupeckaitė pirmojo etapo trečiajame važiavime finišavo antra ir kartu su nugalėjusia prancūze Mathilde Gros pelnė tiesioginį kelialapį į pusfinalį. Į jį pateko po dvi greičiausias pirmojo etapo važiavimų dviratininkes.   S. Krupeckaitė laimėjo pirmąjį pusfinalio važiavimą ir užtikrintai žengė į finalą, kuriame kovojo šešios dviratininkės. Lietuvė jame buvo greičiausia.

   Sidabro medalį pelnė olandė Shanne Braspennincx, o bronzos - rusė Darja Šmeliova.

   Finale dar kovojo lenkė Urszula Los ir prancūzė M. Gros.

   23-ejų metų Miglė Marozaitė pirmojo etapo antrajame važiavime liko paskutinė, penkta, o paguodos važiavime liko trečia ir nepateko į pusfinalį.   Vyrų sprinto rungties atrankoje Lietuvos atstovas Vasilijus Lendelis buvo penktas (9,787 sek.). 1/32 finalo važiavime 24-erių metų dviratininkas nugalėjo baltarusį Andrejų Lukaševičių. Šešioliktfinalyje V. Lendelis pralaimėjo britui Jackui Andrew Carlinui, bet pagodos važiavime pranoko čeką Pavelą Kelemeną ir žengė į aštuntfinalį. Šiame etape mūsiškis turėjo pripažinti triskart Europos čempiono olando Jeffrey Hooglando pranašumą, bet laimėtas paguodos važiavimas prieš šešiskart olimpinis čempioną britą Jasoną Kenny ir lenką Rafalą Sarneckį garantavo Lietuvos trekininkui kelialapį į ketvirtfinalį. Dėl kelialapio į pusfinalį V. Lendelis šeštadienį kovos su olandu Harrie Lavreysenu.

   „Jam prasti popieriai su taktika. Greitas ir stiprus vyras, bet negali pilnai atsiskleisti. Jis šiandien aplenkė šešiskart olimpinį čempioną. Reiškia mes viską galim“, - apie auklėtinio pasirodymą kalbėjo D.Leopoldas.   Moterų skrečo lenktynėse 20-metė lietuvė Olivija Baleišytė užėmė aštuntąją vietą.

   Nugalėjo olandė Kirsten Wild.

   „Pasirodymą vertinu vidutiniškai. Galėjo būti ir geriau, bet nėra blogai. Tai pirmoji mano patirtis tokio masto varžybose. Jaudulys daro savo. Be to, šiandien buvo lyg apšilimas prieš rytojaus omniumą. Pasitikrinau, kaip pati jaučiuosi, kokią pavarą pasirinkti. Nes rytoj olimpinė rungtis, ji man svarbiausia“, - aiškino dviratininkė.

   Skaityti komentarus