Auksinis stebuklas – lietuviai pasaulio boulingo čempionai

Nuotrauka: Pixabay nuotr.

Autorius: BNS informacija
      2021-11-14 15:00:00

Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vykstančiame IBF (International Bowling Federation) pasaulio boulingo superčempionate lietuvių pora – Laurynas Narušis ir Aidas Daniūnas – stebuklingai iškovojo aukso medalius.

Istoriją sukūrę lietuviais paskutinėse lemiamose kovose nugalėjo dvi favoritėmis laikytas švedų komandas. Vienoje iš jų žaidė ir pasaulio čempionu asmeninėse varžybose ką tik tapęs Jamesas Blombgrenas.

Savaitę vykusiame pasaulio čempionate lietuviai dvejetų varžybose iš pradžių sėkmingai įveikė pirmuosius du kvalifikacinius etapus, o ketvirtfinalyje nugalėjo pajėgią Malaizijos rinktinę.

Šeštadienį pusfinalyje lietuviai stojo į kovą prieš poros favoritais laikytą Švedijos duetą – Williamą Svenssoną ir Jamesą Blomgreną. Tačiau lietuviai turėjo kitokią nuomonę – pusfinalio partiją pradėję net keturiais straikais iš eilės, lietuviai nurūko į priekį.

Nors Švedijos rinktinė turėjo galimybę sugrąžinti intrigą po netikslaus Lietuvos metimo partijos pabaigoje, to padaryti nepavyko – Lietuvos vicečempiono Aido Daniūno ir 2019 m. pasaulio jaunimo čempionate bronzą iškovojusio 16-mečio Lauryno Narušio pora pateko į pasaulio superčempionato finalą – 243:226, rašoma pranešime spaudai.

Finale, kur nugalėtoją lėmė dviejų partijų rezultatas, lietuviai susitiko su dar vienu švedų duetu – Jesperu Svenssonu ir Pontusu Anderssonu, pusfinalyje įveikusiu Jungtinių Amerikos Valstijų mega žvaigždes Kristopherį Pratherį su Andrew Andersonu ir iš karto išsiveržė į priekį.

Pirmąją partiją lietuviai pradėjo keturiais straikais iš penkių ir susikrovė minimalų pranašumą. Antrąją partijos pusę geriau žaidė švedai, kurie, atrodė, švęs pergalę, bet nesėkmingas P.Anderssono paskutinis metimas suteikė lietuviams unikalią galimybę, kurios jie nepraleido. Lietuvos duetas pirmąją pergalę iškovojo vos vienu kėgliu – 224:223.

Antrąją partiją lietuviai pradėjo užtikrintai, o partijos pradžioje vėl suklydę švedai buvo priversti vytis. Švedų dvejeto lyderis J.Jenssenas niekaip negalėjo atlikti sėkmingo metimo, o lietuvių pora leido straikus vieną po kito, nepalikdami savo varžovams jokių galimybių pasipriešinti – 237:176.

Lietuvos rinktinė, pirmą kartą šalies istorijoje, iškovojo auksą pasaulio boulingo superčempionate.

Finalinės čempionato kovos vyko labai neįprastoje aplinkoje – boulingo takai ir tribūnos žiūrovams buvo sumontuoti lauke, pasaulinės parodos EXPO 2020 teritorijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.