°C
   2020 09 27 Sekmadienis

   Žiniasklaida: Britanijos premjeras svarsto galimybę surengti pirmalaikius rinkimus

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-09-02 18:02:00

   Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) svarsto galimybę surengti pirmalaikius visuotinius rinkimus, jeigu jam nepritariantys parlamento nariai sugebėtų priimti įstatymo projektą, užkertantį kelią Britanijos pasitraukimui iš Europos Sąjungos be jokios sutarties, pirmadienį pranešė visuomeninis transliuotojas BBC.

   Remiantis pranešimu, šiuo metu Dauningo gatvėje aktyviai svarstoma galimybė prašyti parlamento pritarti pirmalaikiams rinkimams. Atitinkamą prašymą vyriausybė galėtų pateikti parlamentui jau trečiadienį, nors galutinio sprendimo šiuo klausimu kol kas nėra, sakoma pranešime.

   Vėliau pirmadienį B. Johnsonas yra numatęs neeilinį ministrų kabineto posėdį. Jis turėtų prasidėti 17 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku. Premjeras taip pat planuoja susitikimą su savo Konservatorių partijos nariais.

   Anksčiau buvo pranešta, kad mišri parlamentarų grupė antradienį planuoja svarstymui pateikti įstatymo projektą, kuriuo norima užkirsti kelią Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš ES be sutarties.

   Toriai „maištininkai“ jau buvo perspėti, kad bus pašalinti iš partijos ir turės iš naujo dalyvauti rinkimuose, jei parems šią iniciatyvą. Vienas tokių maištininkų yra  buvęs teisingumo sekretorius konservatorius Davidas Gauke'as (Deividas Gokas).

   Tuo metu agentūra „Bloomberg“ skelbia, kad balsavimą dėl šios iniciatyvos B. Johnsonas laikys balsavimu dėl pasitikėjimo jo vyriausybe. Jeigu pasitikėjimo negaus, premjeras paskelbs naujus rinkimus.

   Rugsėjo 3 dieną parlamento nariai grįžta į darbą po vasaros pertraukos. Vėliau parlamentas darys papildomą penkių savaičių pertrauką. Į parlamentą įstatymų leidėjai vėl sugrįš likus vos dviems savaitėms iki numatytos Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES datos.

   Remiantis sociologinių tyrimų agentūros „YouGov“ neseniai atliktos apklausos rezultatais, konservatoriai ir toliau lieka rinkimų favoritai. Jei rinkimai vyktų dabar, 33 procentai britų būtų pasirengę atiduoti savo balsus už B. Johnsono vadovaujamus torius, 22 procentai respondentų balsuotų už leiboristus, o 21 procentas – už liberaldemokratus. 

   Jungtinė Karalystė iš ES turėtų išstoti iki šių metų spalio 31 dienos. Tačiau tai galėtų įvykti ir anksčiau, jeigu parlamentas patvirtintų „Brexit“ susitarimą. Jeigu iki išstojimo datos susitarimas patvirtintas nebus, Britanija pasitrauks be jokios sutarties.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus