°C
   2020 01 28 Antradienis

   Vokietijoje žygiavę veganai siekė suteikti balsą gyvūnams

   Nuotrauka: DW nuotr.

   2019-08-21 08:00:00

   Veganai, kovodami už gyvūnų teises, stengiasi perteikti žinią pasauliui. Dešimtys tūkstančių žmonių visame pasaulyje susivienijo ir organizuoja žygiavimus už gyvūnų teises, įskaitant Vokietijos miestų Berlyno ir Kelno gyventojus ir svečius.

   Maždaug tūkstantis veganų žygiavo Kelno miesto gatvėmis šeštadienį ir kvietė atkreipti dėmesį į milijonus nekaltų gyvūnų, kurie skerdžiami kasmet.

   Skanduodami „tai ne maistas, tai smurtas“ bei „gyvūnų išlaisvinimas per vienerius metus“, nešini plakatų gyvūnų teisių rėmėjai žygiavo gatvėmis, norėdami pabrėžti sveikatos, aplinkos bei humanistinius didėjančio pasaulinio judėjimo aspektus.

   Prieš trejus metus JK įsikūrusi organizacija „Surge“ pradėjo šį judėjimą, kviesdami „veganų bendruomenes visame pasaulyje vienytis ir kasdien ginti gyvūnus bei aktyviai dalyvauti vietinės bendruomenės veikloje.“

   Pasaulinis judėjimas

   Šiais metais suplanuoti 42 protestai visame pasaulyje, įskaitant Vokietijos sostinę – Berlyną. Tikėtina, jog miestas pritrauks dešimtis tūkstančių žmonių. Žygiavimas Berlyno gatvėmis vyks sekmadienį, rugpjūčio 25d.

   Vokietijoje, pasak atlikto tyrimo, gyvena 1,3 mln. veganų – žmonių, kurie nevalgo jokių gyvulinės kilmės produktų – ir 8 mln. vegetarų. Ir šie skaičiai kasmet auga.

   Tačiau veganai tik visai neseniai ėmė koncentruotis ties gyvūnų teisėmis, sakė Katharina Pozo, pagrindinė protesto Kelno mieste organizatorė. Ji tuos, kurie stengiasi nevalgyti mėsos, apibūdina kaip „tylieji veganai“.

   Žygiavimo tikslas – skatinti aktyvumą ir „pasinaudoti šia diena, kad kasdien galėtumėte skleisti žinią“ tam, kad informuotumėte visuomenę, bet tuo pat metu leistumėte kiekvienam individui priimti sprendimą patiems.

   Aktyvistai nori „suteikti balsą gyvūnams“, - teigė ji.

   Smurto skleidimas

   Lia, jauna moteris iš „Anonimai bebalsiams“, nusprendė tapti veganu po to, kai pažiūrėjo filmą „Earthlings“, tai dokumentinis filmas apie žmonių brutalų naudojimąsi gyvulinės kilmės produktais tam, kad praturtėtų.

   „Anonimai bebalsiams“ – vietinė gyvūnų teisių organizacija, kuri savo žinutę išsinešė į gatves kartu su kaukėtais, juodai apsirengusiais aktyvistais, kurie rodė vaizdo įrašus iš skerdyklų ir stengėsi pritraukti praeivius, kurie jau yra susidomėję veganizmu.

   „Žmonės gali matyti šiuos vaizdus ir nuspręsti patys“,- sakė ji, rekomenduodama visiems priimti 22 dienų trukmės veganizmo iššūkį.

   Kai kurie aktyvistai yra ganėtinai pasyvūs, kai tuo tarpu kiti – daug aktyvesni. „Direct Action Everywhere“ organizacija užsiima gyvūnų gelbėjimu bei vietų, kuriose smurtaujama prieš gyvūnus, uždarymu.

   Nenusisukite

   Šeštadienį, maždaug 50 žmonių grupė pripildė Kelno centre esantį „McDonald‘s“ restoraną, skanduodami šūkius, laikydami plakatus, kol performerė užliejo save netikru krauju.

   „Mes norime, kad žmonėms rūpėtų“,- sakė Natascha Blumenkind, DxE organizatorė. „Iš tikrųjų visiems rūpi, tačiau sistema ir visuomenė mus moko nekreipti dėmesio. Jei mes gebėtume atkreipti visų dėmesį į tai, kas yra akivaizdu, niekas nebenusisuktų.“ 

   Skaityti komentarus