°C
   2020 07 08 Trečiadienis

   Vokietija nuo birželio 15 dienos atšauks kelionių po Europą draudimą

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-06-03 17:00:00

   Vokietija nuo birželio 15 dienos atšauks kelionių po Europą draudimą, trečiadienį pranešė užsienio reikalų ministras Heiko Maasas (Heikas Masas), visame žemyne vykstant dėl koronaviruso įvestų apribojimų švelninimui.

   „Šiandien nusprendėme, kad kelionių į nurodytas šalis draudimas nebebus tęsiamas, o bus pakeistas rekomendacijomis dėl kelionių“, – pranešė H. Maasas, kalbėdamas apie ES valstybes ir keletą regiono šalių, įskaitant Šveicariją ir Islandiją.

   Draudimą pakeis rekomendacijos atskiroms šalims, „su sąlyga, kad atitinkamose šalyse nebeliks draudimų atvykti ar plataus masto karantino“, pažymėjo ministras.

   Vokietija taip pat labai atidžiai stebės duomenis apie užsikrėtimą kitose šalyse, pridūrė H. Maasas, sakydamas, kad draudimas gali būti atnaujintas, jei per savaitę atitinkamoje šalyje naujų užsikrėtimų atvejų skaičius pasieks 50 atvejų 100 tūkst. žmonių.

   Kovo viduryje Vokietija paskelbė beprecedentį draudimą vykti į užsienį, siekdama sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą.

   Visgi sparčiai mažėjant naujų užsikrėtimo atvejų skaičiui, vyriausybė ieško būdų, kaip atgaivinti ekonomiką.

   Trečiadienį Vokietija pranešė vos apie 342 naujus užsikrėtimo koronavirusu atvejus. Pandemijos įkarštyje buvo fiksuojama po daugiau nei 6 000 atvejų per dieną.

   Gegužę Europos Sąjunga paskelbė planus pamažu atnaujinti keliones šią vasarą.

   Kai kurios šalys jau pradėjo atverti savo sienas, siekdamos atgaivinti su dideliais sunkumais susidūrusią turizmo pramonę.

   Italija trečiadienį atvėrė sienas keliautojams iš Europos, o Austrija atšaukia dėl COVID-19 pandemijos įvestus patikrinimus atvykstantiems per sausumos sienas iš visų kaimyninių valstybių, išskyrus Italiją.

   Visgi H. Maasas priminė nepamiršti atsargumo. 

   „Žinau, kad šis sprendimas kelia daug vilčių ir lūkesčių, tačiau noriu dar kartą priminti: perspėjimai dėl kelionių nėra kelionių draudimai, o kelionių rekomendacijos nėra kvietimas keliauti“, - sakė jis.

   Kitos šalys, tokios kaip Belgija ir Didžioji Britanija, vis dar pataria susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į užsienį arba jas draudžia.

   Skaityti komentarus