°C
   2021 08 03 Antradienis

   Vengrijos ministras pirmininkas V. Orban smerkia „legalizuotą ES chuliganizmą“ dėl trukdomos LGBT įstatymų pertvarkos

   Nuotrauka: The Guardian nuotr.

   2021-07-19 14:00:00

   Kalbėdamas savo šalies valstybiniame radijuje, Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas teigė, kad Europos Komisijos ieškinys prieš jo vyriausybės įteisintą LGBT propagandos įstatymą, yra ne kas kita kaip „legalizuotas chuliganizmas“.

   Vengrijos valdžios atstovas peikė Europos Sąjungos veiklą po to, kai Komisija paskelbė pradedanti teisinius veiksmus prieš Vengriją. Pasak Europos Komisijos atstovų, naujai įvestas įstatymas, draudžiantis skatinti homoseksualumą, diskriminuoja LGBT bendruomenės narius.

   V. Orbanas įvardijo Europos Komisijos poziciją kaip „gėdingą“, valstybiniame radijuje skelbdamas, kad veiksmai, kurių ES imamasi prieš jo vyriausybę, yra „legalizuotas chuliganizmas“. Gindamas savo administracijos poziciją, Vengrijos lyderis dar kartą patvirtino, kad LGBT aktyvistams bus uždrausta „žygiuoti“ kada panorėjus ar skleisti seksualinę propagandą mokyklose.

   Jei ES užmojai pasiteisins, Vengrijai gresia pavojus prarasti finansavimą, skirtą Vengrijos atsigavimui po „COVID-19” pandemijos. Anksčiau liepos mėnesį ES Parlamento biudžeto kontrolės komiteto nariai paragino sustabdyti mokėjimus Vengrijai dėl „rimtų valstybės teisinių pažeidimų“, remdamiesi susirūpinimu dėl LGBT bendruomenės diskriminacijos.

   Išsakydama ES susirūpinimą dėl naujų teisės aktų Vengrijoje, Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Vengrijos veiksmus pavadino „gėdingais“, ir „pažeidžiančiais mūsų vertybes ir mūsų tapatybę“.

   Anksčiau ES naudojosi savo įtaka kovodama su Lenkijos valdžia. Europos Sąjungos Komisija ėmėsi teisinių veiksmų prieš Lenkiją dėl šalies vietinių valdžios institucijų nustatytų zonų be LGBT bendruomenės narių. Daugiau nei 100 vietovių visoje Lenkijoje pareiškė, kad jose „nėra LGBT“ atstovų. Europos blokas tai įvardijo kaip „ES sutarčių pažeidimą“.

   Komisijos vykdoma procedūra dėl ES teisės pažeidimų susideda iš keleto etapų. Pirmiausia blokas išsiunčia oficialų pranešimą atitinkamai šaliai, vėliau pradedamas teisminis procesas ir, jeigu šie nesugeba sutvarkyti tariamų teisinių pažeidimų, valstybei gresia finansinės bausmės.

   Skaityti komentarus