°C
   2021 01 26 Antradienis

   Valstybės sekretorius M. Pompeo įspėjo JAV įstatymų leidėjus dėl Kinijos komunistų partijos grėsmės

   Nuotrauka: Getty Images / AFP / Tami Chappell

   2021-01-13 17:00:00

   Valstybės sekretorius M. Pompeo įspėjo JAV įstatymų leidėjus dėl Kinijos komunistų partijos grėsmės. Jo teigimu, priešas jau yra „įžengęs pro vartus“.

   Pasak M. Pompeo, kuris anksčiau taip pat buvo įstatymų leidėju, anuomet jis irgi suvokė Kinijos grėsmę, bet nemanė, kad ji yra tokia didžiulė. Tai M. Pompeo paaiškėjo tapus Centrinės žvalgybos valdybos vadovu.

   „Ši kova šiandien yra šioje vartų pusėje. Per penkiasdešimt metų jie yra mūsų aukštojo mokslo institucijose, vidurinėse mokyklose, tėvų ir vaikų grupėse, miestų tarybose ir kitose valstybinėse institucijose visoje Amerikoje. Respublikonai ir demokratai atsisakė tai spręsti, o mes pradėjome ir padarėme“, – sakė M. Pompeo.

   Jis pažymėjo, kad prezidento Donaldo Trumpo administracija sėkmingai dirbo kurdama „milžinišką koaliciją“ su indais, australais, japonais, pietų korėjiečiais ir kai kuriais europiečiais, norėdama pasipriešinti Kinijai. Vienas pasiekimų – tai, kad 120 tarptautinių telekomunikacijų kompanijų atsisakė Kinijos technologijų.

   Pasak M. Pompeo, kalba eina ne apie „JAV ir Kinijos priešpriešą, o apie Vakarus ir jų idėjas“, nes Kinija jau nebėra tokia, kokia buvo prieš trejus ar ketverius metus: „Dabar tai vieta, kuri iš esmės pasikeitė valdant Si Dzinpinui.“

   M. Pompeo teigia, kad duoti atsaką Kinijos komunistiniam režimui daug kainuos ir finansiškai, tačiau reikia priminti vaikams ir anūkams, jog, jei jie nori gyventi Vakarų visuomenėje, joje neturi dominuoti Kinijos telekomunikacijų infrastruktūra ir Kinijos idėjos, kurios labai skiriasi nuo viešosios tvarkos, įstatymų ir požiūrio į žmogaus orumą, koks yra Vakaruose.

   Pasak M. Pompeo, „pusšimtį metų sakėme žmonėms, kad galite gauti viską, ir tai galite gauti pigiai, galite diegti „TikTok“ į savo telefonus, tačiau dabar jūsų vaikų asmeninė informacija yra negerų, Amerikos nekenčiančių žmonių rankose, kitaip tariant ši informacija gali būti panaudota sužlugdyti Amerikos žmones ir laisvę“.

   M. Pompeo paragino įstatymų leidėjus imtis Kinijos reikalų ir pabrėžė, kad Indija per pastaruosius du mėnesius uždraudė apie 300 kiniškų programų ir jau pakeitė daugiau nei pusę jų kitomis.

   „Jie nėra dešimties metrų aukščio. Jie turi milžiniškų iššūkių. Mes turime naudoti turimus įrankius, galias, kad galėtume jiems nustatyti realias išlaidas tokiu būdu, kuris formuotų jų elgesį taip, kad atspindėtų supratimą, kad Vakarai turi laimėti ir kad JAV turi apsaugoti save“, – sakė jis.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus