°C
   2020 06 01 Pirmadienis

   Valdžia nenori, kad skaitytumėte knygą, kuri sumušė skaitomumo rekordus

   Nuotrauka: Reason nuotr.

   2019-09-20 08:00:00

   George Orwell 1984 - klasika, vaizduojanti gyvenimą, kur politinis režimas draudžia bet kokį individualumą ir nepriklausomą kritinį mąstymą kitaip vadinamą “minčių nusikaltimais”, kurie turi būti įduodami minčių policijai. Ši partija siekia galios ir pasitelkdami propagandinę tiesos ministeriją skelbia savo tiesą, ignoruodami visas kitas. Skamba pažįstamai? 

   Kaip tik tai vyksta šiandien. “Tiesos ministerija”, bent jau socialiniuose tinkluose, įgauna “netikrų naujienų” kontrolierių formą. Tai organizmas, kuris žymi informaciją, keliančią grėsmę korporacijoms bei politiniams interesams ir žymi ją “netikrų naujienų” žyme, kai tuo tarpu didžioji dalis šios informacijos yra visiškai kitokia. Nuo kada valdžios organai turi teisę įsikišti ir nuspręsti už žmones, kas yra tikra, o kas ne? Ar žmonės nėra pajėgūs patys išanalizuoti šaltinių? Šie netikrų naujienų kontrolieriai turi įdomių rėmėjų. Vienas iš šių rėmėjų - “NewsGuard”, kurį remia Klintonų rėmėjai ir farmacijos kompanijos, turinčios ryšį su CFR. 

   Kompanijos ir valdžios įstaigos, kurias gąsdina tam tikra informacija, taip pat samdo “blogerių armiją, surogatus, juokdarius bei “Twitter”, “Facebook” robotus” (Robert F. Kennedy Jr) , kurie užvestų diskusiją ar praplautų žmonėms smegenis. 

   Pasaulis žino, kodėl Julian Assange medžioklė tęsėsi taip ilgai, nes jis nutekino paslaptis ir paviešino tuos, kurie jas saugojo. Jis paviešino melus, korupcijos skandalus bei suktybes, kurios parodo tikrąjį vakarų karinio aljanso bei Amerikos imperijos veidą. Jis paviešino, John F. Hylan, buvusio Niujorko miesto mero, žodžiais tariant, “tikroji respublikos grėsmė - nematoma valdžia, kuri it didžiulis aštuonkojis savo slidžiomis kojomis aprėpia miestus, valstijas ir tautas.” Jis paviešinu tuos, kurie “virtualiai valdo Jungtinių Amerikos Valstijų valdžią dėl savanaudiškų tikslų.”

   Jis paviešino amoralius ir neetiškus veiksmus, kurie neturi jokio pagrindo ar pateisinimo, jis yra didvyris. 

   Tą patį galima pasakyti apie Nacionalinės saugumo tarnybos kontrolierių Edward Snowden, kuris paviešino slaptus dokumentus, susijusius su JAV vyriausybės žvalgybos programomis. Jis nėra ir nebuvo pirmasis, William Binney kartu su Thomas Drake ir daugeliu kitų, pasielgė taip pat.

   Nepamirškite, kad tai pasaulinio lygio žvalgybos programa. E. Snowden visai neseniai apie tai parašė ir išleido knygą. 

   Knygoje E. Snowden detaliai papasakojo, kaip jis rizikuodamas prarasti viską, paviešino informaciją apie JAV valdžios žvalgybos sistemą. Ten taip pat aprašoma jo gyvenimo istorija ir kaip jis padėjo kurti tą sistemą bei koks motyvas privertė jį pabandyti tai sunaikinti. 

   Žvalgybą, veido atpažinimą ir t.t. nacionalinis saugumas teisina, teigdami, kad taip jie kovoja su terorizmu. Tačiau, ką ryšis tarp teroristinių organizacijų ir JAV valdžios, sako apie šią programą? Jei pati JAV valdžia ar jos dalis ginklais aprūpina teroristus, kuria ir vykdo netikrus išpuolius, o kaltę suverčia teroristams taip teisindami pasirinkimą infiltruoti šalį bei sustiprinti šalies saugumą, įvedant žvalgybos programą. Tai reiškia, kad šių programų teisinimas - visiškas melas. Taigi, kokia tikroji jų priežastis? 

   Prieš kelis metus dabartinė demokratų kandidatė į prezidentus, Tulsi Gabbard, pristatė nustokime tiekti ginklus teroristams aktą, kuris turėjo sustabdyti Ameriką nuo mokesčių mokėtojų pinigų naudojimo tiesiogiai ar netiesiogiai remti grupes, kurios yra susijusios su tokiomis teroristų grupuotėmis kaip ISIS ar Al Qaeda ir kurios siekia nuversti Sirijos valdžią. 

   Daugelis mano, jog cheminės dujų atakos Sirijoje buvo suvaidintos amerikiečių kariuomenės aljanso tam, kad pateisintų šalies infiltraciją. Įrodymų tam patvirtinti išties daug. 9/11 yra kitas pavyzdys - daug žmonių mano, kad tai irgi buvo suvaidinta. 

   “Nacionalinis saugumas” tapo slaptažodžiu, pateisinančiu amoralius, neetiškus veiksmus. 

   Galbūt E. Snowden knyga įneš daugiau aiškumo. 

   William Binney - buvęs aukšto rango Nacionalinės saugumo agentūros žvalgybos pareigūnas. Jis taip pat nusipelno padėkos. Dar 2002 metais jis viešai papasakojo apie sistemą, kuri analizuoja bendravimo tinklų (interneto) duomenis. Jis paviešino  agentūrų pasiklausymo programą, todėl sulaukė grasinimų iš FTB, NSA ir kitų. Nuo to laiko, kai jis nusprendė atsistatydinti ir paviešinti informaciją, jis tapo pastoviu teismų dalyviu. 

   W. Binney nesustojo, jis - aukščiausio lygio kontrolierius, kuriam yra pavykę palikti NSA. Jis sako: 

   “Bent 80 proc. optinių kabelių keliauja per JAV ir tai nėra atsitiktinumas. Tai leidžia JAV sekti žmonių bendravimą, perduodamą tais kabeliais. Bent 80 proc. visų garso skambučių yra įrašomi ir saugomi JAV. NSA meluoja apie archyvuojamą informaciją. Svarbiausias NSA tikslas - visiška populiacijos kontrolė.” 

   Nota Bene 

   Nenuostabu, kad JAV valdžia, padavusi į teismą E. Snowden knygos leidyklą, tik sukėlė didesnį susidomėjimą didžiulio masto cenzūra ir parodė, kad globalus elitas praranda galias. Kuo elito atsakas bus stipresnis: didelio masto  cenzūra, alternatyvių naujienų portalų blokavimas bei tokių žmonių kaip Julian Assange uždarymas į kalėjimą, tuo labiau jie žalos savo interesus… o tai įkvepia bundančią žmoniją. 

   Skaityti komentarus