°C
   2022 01 20 Ketvirtadienis

   Ukrainos prezidentas perspėja apie gresiantį sukilimą Kijeve

   Nuotrauka: TASS nuotr.

   2021-11-30 13:00:00

   Prezidentas Vladimiras Zelenskis pranešė, jog buvo išaiškintas Rusijos remiamas sąmokslas per kelias dienas nuversti Ukrainos vyriausybę. Jis teigė, jog pagrindinis šio perversmo iniciatorius ir rėmėjas yra garsus šalies oligarchas.

   Penktadienį Kijeve spaudos konferencijos metu V. Zelenskis žurnalistams sakė, kad „patikimas pareigūnų informacijos šaltinis pranešė, kad gruodžio 1-2 dienomis mūsų šalyje vyks perversmas. Turime garso įrašus, kuriuose Rusijos valdžios atstovai ir Rinatas Achmetovas aptaria šį perversmą“.

   V. Zelenskio teigimu, Donecko „Šaktar“ futbolo klubo savininkas ir pastaruoju metu pagrindinis vyriausybės kritikas R. Achmetovas išleidžia milijardus dolerių, siekdamas pakeisti šalies režimą. Tačiau V. Zelenskis teigė netikintis, kad verslininkas, kurio grynoji turtinė vertė siekia daugiau nei 7 mlrd. JAV dolerių, pats dalyvaus šiame perversme.

   Žadėdamas imtis veiksmų dėl tariamo sąmokslo, V. Zelenskis perspėjo, kad „negalite kovoti prieš savo tautą ir prezidentą, kurį išrinko Ukrainos piliečiai“. Jis tikino, kad vidinės grėsmės šalyje dabar yra daug svarbesnės nei didelio karinio konflikto su Rusija rizika.

   Vėliau penktadienį kalbėdamas su žurnalistais Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas kategoriškai neigė Maskvos dalyvavimą tariamame sąmoksle prieš Ukrainos valdžią. „Rusija niekada nebuvo ir niekaip nėra susijusi su tokia byla“.

   Pastaraisiais mėnesiais V. Zelenskis sulaukė daugybės kritikos iš tarptautinių stebėtojų ir politologų. Prezidentas buvo smerkiamas dėl susidorojimo su žiniasklaidos priemonėmis, kritikuojančiomis jo vyriausybę ir opozicijos politikus.

   Šių metų pradžioje didžiausios šalies parlamento opozicinės partijos lyderis Viktoras Medvedčukas buvo sulaikytas ir apkaltintas valstybės išdavyste. Nors kaltinimų detalės neskelbtos, manoma, kad jie susiję su verslo interesais Kryme. V. Medvedčukas tvirtina, kad baudžiamasis persekiojimas yra politiškai motyvuotas, ir kaltina V. Zelenskį bandymu šalyje sukurti „diktatūrą“.

   Rugsėjo mėnesį Ukrainos nacionalinis parlamentas balsavo už naują įstatymą, skirtą užkirsti kelią „oligarchams“ daryti įtaką viešajam gyvenimui. Kritikai teigia, kad šis įstatymas gali būti naudojamas savavališkai, siekiant nutildyti opozicijos veikėjus, o ne turtingus vyriausybės rėmėjus.

   Skaityti komentarus