°C
   2021 04 13 Antradienis

   Turkijoje vyks Ukrainos ir Rusijos derybos dėl Donbaso ir Krymo

   Nuotrauka: Creative Commons (CC BY-SA 4.0)

   2021-04-07 17:00:00

   Balandžio 10 dieną, Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui atvykus į Ankarą, Turkijoje vyks derybos su Rusija dėl Donbaso ir Krymo. 

   Turkijoje V. Zelenskis lankysis devintajame šalies Strateginės tarybos posėdyje, kurio metu susitiks su šalies vadovu Recepu Tayyipu Erdoğanu. 

   Susitikimo metu bus aptartas ir Ukrainos bei Turkijos bendradarbiavimas gynybos ir ekonomikos sferose, prorusiškų separatistų susidūrimai su Ukrainos kariuomene Donbase, esančiame šalies rytuose, taip pat Krymo klausimas.

   Pastaraisiais metais Ukrainos ir Turkijos santykiai atšilo. 2019 metų rugpjūtį, netrukus po išrinkimo prezidentu, V. Zelenskis pirmąsyk lankėsi Ankaroje, kur akis į akį bendravo su R. T. Erdoğanu. 2020 metų vasarį Turkijos prezidentas lankėsi Ukrainoje. 2020 metų rugpjūtį Turkija priėmė Ukrainos vicepremjerą Olegą Uruskį. 2020 metų spalį V. Zelenskis lankėsi Stambule, kur vėl asmeniškai bendravo su Turkijos vadovu. Tuomet R. T. Erdoğanas pažymėjo: „Mes visada palaikėme ir palaikysime Ukrainos suverenitetą, jos teritorinį nedalumą, įskaitant ir Krymą, bei jos politinę vienybę.“

   Šaltinis

    


   Skaityti komentarus