°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   Tomas Cruzas, Elonas Muskas ir NASA jungia jėgas pirmajam filmo kūrimui kosmose

   Nuotrauka: Pixabay

   2020-05-19 13:00:00

   Pranešama, kad Tomas Cruise'as, Elonas Muskas ir NASA kuria pirmąjį vaidybinį filmą, kuris bus nufilmuotas kosmose. Teigiama, jog filmo žanras bus veiksmo-nuotykių. Remiantis šaltiniais, „Cruise“ ir „Musk“ aviacijos kompanija „Space X“ derasi su Nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA) dėl pasakojimo filmo kūrimo tikrame „SpaceX“ laive.

   Šiuo metu apie projektą žinoma labai mažai, išskyrus tai, kad jis nebus „ Misijos: neįmanoma franšizės“ dalis ir labai tikėtina, kad filmas bus milžiniško biudžeto. Antradienį NASA administratorius Jimas Bridenstine'as taip pat patvirtino naujienas tviteryje.


   Iššūkiai išgyventi kosmose kuriant filmą ten - bauginantys. Pirmiausia, žinoma, patekti į kosmosą, jau vien tai yra milžiniškas iššūkis; antra – tai nepaprastai brangi užduotis ir netgi kalbama, kad tai aplamai gali tapti pačiu brangiausiu filmu. Negana to, pabuvus kosmose, Cruise'ui ir jo filmų kūrėjų komandai gresia kosmoso šiukšlių (kaip filme „ Gravitacija“ ), taip pat vėžio, kataraktos ir Alzhaimerio grėsmės dėl kosminės radiacijos.


   Žvelgiant bendrai, sunkumų yra daugybė, dauguma netgi atrodo neįmanomi įgyvendinti. Tai reikalaus ne tik daug pinigų ir idėjų, tačiau ir labai daug laiko. Viena iš bauginančių rizikų yra aplinkybės esant nulinei gravitacijai. Tai apima greitą raumenų tonuso praradimą ir imuninių ląstelių bei raudonųjų kraujo kūnelių sunaikinimą, o tai, be kita ko, kenkia ir širdžiai.

   Toliau – problemos dėl deguonies ir kasdienių higienos įpročių. Pavyzdžiui, Tarptautinės kosminės stoties astronautai distiliuoja savo šlapimą, kad surinktų 85% jo vandens.

   Visi įgulos nariai ar įgulos nariai turės treniruotis maždaug dvejus metus, kad būtų pasirengę visiems galimiems sunkumams. Pranešama, kad kruizas jau mokosi naudotis vonios kambariu erdvėje.

   Projektas – labai ambicingas, inovatyvus, sumanumu ir ambicijomis niekuo nesusileidžia ir pagrindiniai filmo iniciatoriai, taigi, žiūrovų laukia labai įdomus projektas. Kino pasaulio smalsuolis domins ne tik pats galutinis rezultatas – filmas, kaip yra įprasta, tačiau šiuo atveju ne mažiau įdomus stebėjimui yra ir pats procesas. 

   Skaityti komentarus