°C
   2024 06 19 Trečiadienis

   Tiriama, ar D. Trumpo kaltinimui buvo panaudotos federalinės lėšos

   Nuotrauka: Getty Images nuotr.

   2023-03-22 13:00:00

   JAV Atstovų Rūmų pirmininkas Kevinas McCarthy kovo 18 d. įsakė kolegoms respublikonams ištirti, ar federalinės lėšos buvo panaudotos tiriant kaltinimą buvusiam prezidentui Donaldui Trumpui.

   „Radikalus apygardos prokuroras leidžia smurtautojams vaikščioti laisvėje ir siekia politinio keršto prezidentui Trumpui“, – sakė McCarthy'is po to, kai Trumpas pareiškė, kad panašu, kad jis bus suimtas, ir pridūrė: "Nukreipiau atitinkamus komitetus nedelsiant ištirti, ar federalinės lėšos yra naudojamos mūsų demokratijai griauti, kišantis į rinkimus politiškai motyvuotu baudžiamuoju persekiojimu."

   Federalinės vyriausybės ginklavimo pakomitečio pirmininkas respublikonas Jimas Jordanas pasidalijo McCarthy pareiškimu socialinėje žiniasklaidoje bei Atstovų Rūmų teismų komiteto paskyroje.

   Kaltinimai respublikonui Trumpui buvo pateikti Manheteno apygardos prokuroro demokrato Alvino Braggo. Kovo 18 d. Braggo biuras patvirtino, kad gavo klausimus apie galimą kaltinimą, bet į juos neatsakė.

   Remiantis žiniasklaidos pranešimais, kaltinimas susijęs su pornografijos žvaigžde Stormy Daniels, kuri teigė, kad Trumpas su ja užmezgė romaną.

   Trumpo atstovas spaudai sakė „Fox News“, kad jis yra „visiškai nekaltas“.

   Nors respublikonai per 2022 m. vidurio kadenciją surinko daugiau balsų nei demokratai svarbiausiuose rajonuose daugelyje valstijų, Niujorkas tebėra kontroliuojamas demokratų.

   „[Pranešėjas McCarthy] dar kartą įrodo, kad per savo vadovybę netoleruos demokratų vykdomo vyriausybės vykdomo politinio persekiojimo už mokesčių mokėtojų pinigus“, – tviteryje rašė senatorė respublikonė Marjorie Taylor Greene. Pasak jos, „Vyriausybė tarnauja žmonėms, o ne demokratų partijai“.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus