°C
   2024 06 19 Trečiadienis

   Rusija ir Kinija pasirašė ilgalaikį branduolinį susitarimą

   Nuotrauka: Xinhua nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2023-03-23 17:00:00

   Rusija ir Kinija gilina partnerystę branduolinės energetikos srityje ir parengs bendradarbiavimo planą kuriant vadinamuosius greitųjų neutronų reaktorius ateinantiems dešimtmečiams, trečiadienį paskelbė Rusijos valstybinė branduolinės energetikos kompanija „Rosatom“.

   Bendrovės teigimu, visapusiška programa kloja dirvą ne tik dvišaliam bendradarbiavimui, bet ir iš esmės turės įtakos pasaulinio branduolinės energetikos sektoriaus formavimuisi.


   „Rosatom“ ir Kinijos nacionalinės branduolinės korporacijos pasirašytas dokumentas apima „pagrindines sritis“ ir yra skirtas plėsti dabartinį bendradarbiavimą bei pradėti naujus projektus, „susijusius su greitųjų neutronų reaktoriais, urano ir plutonio kuro gamyba bei panaudotos branduolinės energijos valdymu“

   Pranešimas apie ilgalaikį branduolinį susitarimą buvo paskelbtas tarp daugybės susitarimų, pristatytų per trijų dienų Kinijos prezidento Xi Jinpingo vizitą Maskvoje.

   Kinija jau eksploatuoja penkis Rusijos branduolinius reaktorius ir šiuo metu yra statomi dar keturi, todėl Rusija jau yra didžiausia branduolinės energijos tiekėja Kinijai.

   Praėjusiais metais „Rosatom“ pradėjo statyti Xudabu-4 ir Tianwan-8 reaktorius Dziangsu provincijoje Rytų Kinijoje. Reaktoriai bus varomi trečiosios kartos suslėgto vandens reaktorių technologija, kurią tiekia „Rosatom“, o eksploatacija pagal susitarimą prasidės 2026–2028 m. Apskaičiuota, kad statybų kaina sieks 1,7 mlrd. dolerių.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus