°C
   2021 05 11 Antradienis

   Rudy Giuliani teigia, kad FTB kratos metu gauti įrodymai jį „išteisina“

   Nuotrauka: Vanity Fair nuotr.

   2021-05-03 17:00:00

   FTB šturmavo buvusio prezidento Donaldo Trumpo asmeninio advokato Rudy Giuliani rezidenciją. Pats advokatas tikina, kad elektroniniai įrodymai, kuriuos susirinko FTB pareigūnai, jau buvo siūlyti ir anksčiau, o galiausiai jie „išteisins“ advokatą dėl bet kokio nusikaltimo, kurį jie gali bandyti mesti.

   „Aš apie tai žinojau jau dvejus metus, Tuckeri“, - „Fox News“ laidoje „Tucker Carlson Tonight“ R. Giuliani pasakojo apie galimą reidą, taip pat interviu metu jis atkreipė dėmesį, kad jo „iCloud“ paskyra buvo „antikonstituciškai“ perimta jam ginant D.Trumpą teismo apkaltos metu. 

   „Galėjau įrodymus sunaikinti, bet to nepadariau, nes šie įrodymai yra mane išteisinantys. Tai įrodo, kad prezidentas ir aš, visi mes esame nekalti.

   - „Jie patys daro tuos nusikaltimus - tai tarsi projekcija.“

   Tarp šių nusikaltimų, kurie pasak buvusio Niujorko mero, yra „neteisėti“, yra ir kratos orderis, ir jo „iCloud“ paskyros perėmimas per apkaltos procesą, po D.Trumpo pasitraukimo iš prezidento pareigų.

   „Jie turėtų būti tiriami dėl akivaizdaus mano ir prezidento konstitucinių teisių pažeidimo“, - sakė R. Giuliani „Tucker Carlson Tonight“ laidoje. „Vidury apkaltos proceso jie įsiveržė, nieko man nepranešę, perėmė mano „iCloud” paskyrą. Jie paėmė dokumentus, kurie yra privilegijuoti, ir vienašališkai nusprendė, ką gali skaityti, o ko ne.

   „Prokurorai, Teisingumo departamentas mane šnipinėjo, ir jei į tai nebus žiūrima rimtai, jei dėl to nebus taikoma jokių sankcijų, byla bus nutraukta ir ji sustos, tai jau nebėra laisva šalis.

   „ Galimai mes taip pat esame, žinot, Rytų Berlyne, iki kol siena dar buvo nenuversta. Tai taktika žinoma tik diktatūroje - kai advokato įrašai paimami vidury jo atstovavimo savo klientui. Jie turėtų būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Jie neturėtų persekioti ko nors kito“.

   Nors R. Giuliani pripažino, kad FTB agentai „profesionalūs“ ir „mandagūs“, jis teigė, kad jie atsisakė paimti kietuosius diskus, kuriuos R. Giuliani laikė informaciją iš Hunter Biden nešiojamojo kompiuterio, nepaisant to, kad orderis reikalauja konfiskuoti visą elektroniką. 

   „Remiantis teismo šaukimo nurodymu, turėjo būti paimami ir kietieji diskai su Hunterio Bideno duomenimis“, - sakė R. Giuliani. Teismo šaukimos reikalavo, kad jie paimtų visą elektroniką. Jie nusprendė dalį informacijos palikti. Jie taip pat visiškai pasitikėjo mano žodžiu, kad tai kietieji diskai su informacija apie Hunterį Bideną. Aš turiu omenyje, kad jie galėjo būti ir Donaldo Trumpo. Jie galėjo būti Vladimiro Putino. Jie galėjo būti bet kieno. Bet jie pasikliovė manimi, žmogumi, į kurio namus įsiveržė anksti ryte“.

   R. Giuliani teiginiai apie orderio neteisėtumą yra grindžiami tuo, kad jie neturi reikiamų įrodymų, kaip reikalaujama įstatymiškai, kad jis iš tiesų bando kažką nuslėpti. 

   „Realybė yra ta, kad orderis yra visiškai neteisėtas“, - sakė R. Giuliani. „Vienintelis būdas gauti kratos orderį yra tada, kai galite įrodyti, kad yra tam tikrų indikacijų, kad asmuo ketina sunaikinti įrodymus arba bėgs kartu su įrodymais.

   „Na, aš juos turėjau dvejus metus ir dar nesunaikinau. Jie taip pat gavo informacija iš mano „iCloud” paskyros. Taigi, tas orderis nebuvo pagrįstas. Tai neteisėtas, antikonstitucinis kratos orderis.”

   Skaityti komentarus