°C
   2022 06 28 Antradienis

   Romanas Abramovičius smuko žemyn „Sunday Times“ turtingųjų sąraše po ginčo dėl Rusijos invazijos į Ukrainą

   Nuotrauka: The Times of Israel nuotr.

   Autorius: minfo.lt administracija
   2022-05-25 15:00:00

   Buvusio „Chelsea“ komandos savininko Romano Abramovičiaus turtas per pastaruosius kelis mėnesius smarkiai sumažėjo, dabar Rusijos oligarcho turtų vertė siekia vos 6 mlrd. svarų sterlingų.

   Buvęs „Chelsea“ savininkas Romanas Abramovičius „Sunday Times“ turtingųjų sąraše nukrito į 28 vietą.

   2021 m. Rusijos oligarchas buvo 8 turtingiausias Jungtinės Karalystės žmogus, tačiau jo turtas sumažėjo daugiau nei per pusę - pernai metais jo turtas buvo vertinamas 12,2 milijardo svarų sterlingų, o dabar siekia 6 milijardus svarų. Teigiama, jog tokius kardinalius pokyčius 2022 metais lėmė Rusijos invazija į Ukrainą. 


   55 metų R. Abramovičius nukentėjo nuo Jungtinės Karalystės vyriausybės sankcijų. Jie tvirtino, kad milijardienius turi „aiškių ryšių“ su Vladimiro Putino despotišku režimu ir pridūrė, kad jis yra tarp verslininkų, kurių „rankos yra suteptos krauju“.  Kovo mėnesį paskelbtos sankcijos R.  Abramovičiui skaudžiai smogė ir privertė parduoti jo mylimą „Chelsea“ futbolo klubą – pardavimo procesas vis dar tęsiasi.

   Be minėtų sankcijų, taip pat smarkiai sumažėjo R. Abramovičiaus „Evraz“ akcijų vertė. Didelis ruso turto praradimas reiškia, kad dabar turtingiausiųjų sąraše jis yra žemiau nei seras Jimas Radcliffe'as, britų milijardierius, kuris anksčiau šį mėnesį paskelbė pavėluotą pasiūlymą įsigyti „Chelsea“ klubą.


   Kiti su futbolu susiję vardai „Sunday Times“ sąraše yra Simonas ir Davidas Reubenai, kuriems priklauso 10 procentų „Newcastle United“.  Broliai milijardieriai užima trečią vietą reitinge, jų bendra grynoji vertė yra 22,265 milijardai svarų sterlingų – tai 800 milijonų svarų daugiau nei 2021 metais.


   Buvęs „Everton“ rėmėjas Ališeris Usmanovas nusileido penkiomis vietomis ir šiuo metu sąraše yra 11-as. Jo grynoji vertė dabar siekia 10 milijardų svarų sterlingų, tai gerokai mažiau nei 13,406 milijardai, kuriais jo turtas buvo vertintas prieš 12 mėnesių.

   Skaityti komentarus