°C
   2022 01 20 Ketvirtadienis

   Revoliucija karo pramonėje: Izraelis turi naują „nematomą“ gynybos sistemą

   Nuotrauka: thedefensepost.com nuotr.

   2021-11-30 17:00:00

   Izraelis savo gynybos arsenale turi naują ginklą, kuris padės žydų valstybės kariams tapti „nematomais“ jų priešams. 

   Ginklas, kuris, kaip pranešama, gali sustabdyti priešo elektronines atakas, yra naujo elektromagnetinio karo rinkinio, vadinamo Scorpius, dalis.


   Pasak Izraelio aviacijos pramonės rinkodaros viceprezidento Gideono Fusticko, „Scorpius“ „raketos“ siunčia siaurai nukreiptus energijos pluoštus, kurie sutrukdo priešo elektroninių jutiklių veikimą, navigaciją, radarą ar kitą elektroninę techniką.

   Fustickas sakė, kad elektroniniai ginklai priklauso kategorijai, kurią Izraelis vadina „minkštąja apsauga“.

   Tačiau jis sakė, kad naujieji „Scorpius“ ginklai turi pranašumą prieš senesnes elektromagnetines karo priemones, nes jie gali siųsti tikslinius spindulius, netrukdydami nenumatytiems taikiniams. Jis apibūdino naują Izraelio ginklą kaip „karinės technikos revoliuciją“.

   „Tai puolamasis ginklas, kuris nesiunčia raketų. Tai nėra lengvai įveikiamas ginklas“, – paaiškino jis. "Ir vis dėlto jį labai efektyvu naudoti siekiant įtraukti ar išjungti priešo sistemas."

   Nepaisant pavadinimo „minkštoji apsauga“, šis ginklas gali pakenkti lėktuvams, dronams ir raketoms, kurie visi veikia naudojant elektromagnetines bangas.

   Elektromagnetinis karas nėra naujas dalykas ir Fustick mano, kad šiuolaikinis karas vis labiau bus nukreiptas į elektromagnetinę sritį.

   „Tai pirmoji sistema, kuria bus galima aptikti danguje bet kokį objektą ir vienu metu nukreipti kelis taikinius skirtingomis kryptimis ar skirtingais dažniais“, – paaiškino Fustickas.

   Izraelio teigimu, pažangusis elektromagnetinis karas gali tęstis išties pakankamai ilgai. Prognozuojama, kad pasaulinė elektroninio karo rinka augs ir iki 2027 m. pasieks 20,82 mln. USD, palyginti su 15,57 mln. USD 2020 m.

   Fustickas teigė, kad tol, kol abi pusės operacijoms naudos elektroninę įrangą, elektromagnetinio lauko valdymas ir toliau bus šiuolaikinio karo dalis.

   „Priešas bando panaudoti elektromagnetinę įrangą visiems veiksmams“, – sakė jis. „Mes taip pat stengiamės juos panaudoti. Ir visi mėginsime neleisti kitai pusei naudotis elektromagnetiniais prietaisais.“

   Skaityti komentarus