°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   Respublikonas Mattas Gaetzas kreipėsi į JAV generalinį prokurorą W. Barrą dėl kriminalinio M. Zuckerbergo elgesio

   Nuotrauka: Salon nuotr.

   2020-07-31 09:00:00

   Pasak respublikonų kongresmeno Matto Gaetzo (R-Florida) parašyto pareiškimo, „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas dviejuose skirtinguose jungtiniuose svarstymuose 2018 metų balandį kongresui pateikė materialiai melagingus parodymus, nors buvo prisiekęs sakyti tiesą.  

   „M. Zuckerbergas kelis kartus kategoriškai neigė, jog jo kompanija yra šališkai nusiteikusi prieš konservatyvias kalbas, žmones, įstatymus ar politikus ir taip pat neigė, kad „Facebook“ cenzūravo ir slėpė turinį, kuris palaikė prezidentą Donaldą Trumpą bei kitus konservatorius“ , - skelbė respublikono M. Gaetzo pareiškimas.

   Kongresmenas taip pat teigė, jog birželio mėnesį J. O‘Keefas bei kiti tiriamieji žurnalistai iš „Project Veritas“ pateikė šio šališkumo įrodymus.

   „„Project Veritas“ paskelbė slapto tyrimo rezultatus, kuriame dalyvavo du informatoriai, užimantys turinio moderatorių pareigas „Facebook“. Jie atskleidė, kad didžiąją dalį turinio, kurią filtruoja dirbtinis intelektas, sudarė turinys, palaikantis prezidentą D. Trumpą, respublikonų kandidatus į postus ar tiesiog konservatizmą“, - savo pareiškime  pridūrė M. Gaetzas.

   „Vien tai jau rodo platformos šališkumą“, - pridūrė jis.

   M. Gaetzas teigia, jog šiuo  metu „kvestionuoja M. Zuckerbergo patikimumą bei jo norą bendradarbiauti su rūmų priežiūros institucija“, o tai leidžia daryti prielaidą, kad „Facebook“ generalinis direktorius „svarbių tyrimų metu nukreipia kongreso išteklius ir iš esmės kliudo mūsų darbui.“

   „Tokie iškraipymai yra ne tik neteisingi, bet galimai neteisėti bei apgaulingi“, - patvirtino M. Gaetzas.

   Kaip tik todėl M. Gaetzas perduoda M. Zuckerbergo atvejį teisingumo departamentui tam, kad šie išnagrinėtų, kodėl prisiekęs  M. Zuckerbergas kongresui davė melagingus parodymus.

   Kongresmenas pirmadienį parašė laišką JAV generaliniam prokurorui Williamui Barrui, ragindamas jį ištirti M. Zuckerbergo elgesį.

   Feisbuko dirbtinio intelekto atliekama turinio atranka nėra politiškai neutrali“, - laiške rašė M. Gaetzas.  „Kaip ir moderatorių, pasamdytų peržiūrėti turinį, kurį pažymėjo dirbtinio intelekto programa. Tai prieštarauja p. M. Zuckerbergo liudijimui ir pažeidžia „sąžiningumo“ nuostatą, nustatytą ryšių padorumo įstatymo 230 skirsnio c punkto 2 papunkčio A dalyje.“

   „Todėl aš pagarbiai nukreipiu p. M. Zuckerbergą į departamentą tam, kad ištirtumėte galimą JAV kodekso §1001, 1505 ir 1621 straipsnių pažeidimą dėl Kongresui pateiktų iš esmės melagingų parodymų liudijant davus priesaiką“, - pridūrė jis.

   Skaityti komentarus