°C
   2021 05 11 Antradienis

   Reikalaujama paleisti iš kalėjimo JAV karo nusikaltimus paviešinusį „WikiLeaks“ įkūrėją Julianą Assange‘ą

   Nuotrauka: PA Wire

   2021-04-12 15:00:00

   Praėjus jau dvejiems metams, kai Londono Belmaršo kalėjime kalinamas „WikiLeaks“ įkūrėjas 49 metų Julianas Assange‘as, vėl rengiami protestai, kuriuose JAV karo nusikaltimus paviešinusį vyrą reikalaujama paleisti. 

   Iš Ekvadoro ambasados, kurioje pasiprašęs prieglobsčio gyveno kelerius metus, J. Assange‘as jėga į kalėjimą išgabentas 2019 metų balandžio 11 dieną. Pasak liudininkų, J. Assange‘o sveikata smarkiai suprastėjusi, jis patiria ir psichologinius kankinimus bei izoliaciją, nepaisant to, kad yra dviejų mažamečių sūnų tėvas.

   JAV reikalauja J. Assange‘o ekstradicijos, kur jis už šios šalies karo nusikaltimų paviešinimą būtų įkalintas iki gyvos galvos.

   „WikiLeaks“ atstovas spaudai Kristinnas Hrafnssonas sakė, kad besitęsiantis J. Assange‘o įkalinimas prieštarauja teisingumui ir kelia pasipiktinimą: „Balandžio 11-ąją sukanka dveji metai, kai vienas svarbiausių pasaulio žurnalistų buvo nutildytas, metropoliteno policijos pareigūnams įsiveržus į Ekvadoro ambasadą, o vėliau JAV vardu areštavus ir įkalinus Julianą Assange'ą. Jis kalinamas, izoliuotas ir psichologiškai kankinamas už karo nusikaltimų Irake ir Afganistane paviešinimą, už kurį buvo giriamas visame pasaulyje ir už kurį buvo nominuotas Nobelio taikos premijai. Sausį teismas Londone nusprendė, kad Julianas neturi būti išduotas JAV, todėl šiandien mes reikalaujame paleisti jį iš Belmaršo kalėjimo. Jis – laisvas žmogus, kuris turi teisę leisti laiką su savo šeima.“

   Dešimtys pasaulio žmogaus teisių gynimo ir žiniasklaidos organizacijų palaiko J. Assange‘ą ir reikalauja jį išleisti laisvėn. Neseniai asmeninę žinutę J. Assange‘ui atsiuntė popiežius Pranciškus. 

   Šaltinis

   Skaityti komentarus