°C
   2020 06 05 Penktadienis

   Rastas nusižudęs Heseno finansų ministras T. Schäfer

   Nuotrauka: DW nuotr.

   2020-03-29 19:30:00

   Policijos manymu, T. Schäfer atėmė savo gyvybę. Jo kūnas buvo rastas ant bėgių netoli Wiesbaden miesto. T. Schäfer buvo Heseno finansų ministras, kurio teritorijai priklauso ir Vokietijos finansiniu centru vadinamas Frankfurtas.

   T. Shäfer kūnas buvo rastas šeštadienį ant greitaeigio traukinio bėgių miestelyje pavadinimu Hocheim, esančiame tarp Frankfurto ir Mainz.

   Apie kūno radimą visų pirma policijai pranešė vietiniai gyventojai, bet iš pradžių palaikų tapatybė nebuvo žinoma, mat dėl sunkių sužalojimų, kūnas buvo sunkiai atpažįstamas.

   Tyrėjai vėliau nustatė, jog tai T. Schäfer, kuris, manoma, atėmė sau gyvybę atsistodamas prieš pravažiuojantį traukinį.

   Anot žiniasklaidos, paskutiniu metu  T. Schäfer aktyviai reiškėsi spaudoje, keletą kartų pasirodė viešumoje, kalbėjo apie korona viruso poveikį ekonomikai.

   T. Schäfer viešai reiškė susirūpinimą koronos viruso krize. Jis finansų ministru dirbo jau 10 metų, o vietinėje politikoje reiškėsi daugiau nei dvidešimtmetį.

   Buvo manoma, jog  T. Schäfer  perims dabartinio Heseno ministro pirmininko Volker Bouffier postą, jei šis nenorės kandidatuoti 2023 metų kadencijai.

   Pranešime spaudai V. Bouffier rašė, jog dėl šios tragedijos jis labai liūdi ir negali tuo patikėti.

   V. Bouffier taip pat paminėjo, jog paskutiniu metu T. Schäfer patyrė daug streso dėl COVID-19 pandemijos.

   „Jis labai jaudinosi ir bijojo, jog nesugebės išpildyti žmonių lūkesčių, ypač iš finansinės pagalbos pusės“, teigė V. Bouffier. „ Turbūt, jam atrodė, kad nėra išeities. Jis buvo nusivylęs ir todėl nusprendė mus palikti. Tai mus šokiravo“.

   „Siunčiame nuoširdžiausią užuojautą jo artimiesiems“, - pridėjo jis.

   Annegret Kramp-Karrenbauer ir Friedrich Merz (tikėtinas A. Merkel įpėdinis) išreiškė užuojautą mirusiojo šeimai ir sakė gedintys su ja.

   Opozicijos politikai taip pat išreiškė užuojautą. Bundestag Fabio De Masim savo Twitter paskyroje parašė: „Dažnai pamirštame, jog politikai irgi žmonės, o visos problemos jų darbe ne retai persekioja juos ir grįžus po ilgos darbo dienos namo“.

   Skaityti komentarus