°C
   2020 07 11 Šeštadienis

   Prezidentas D. Trumpas ketina CNN teisiškai paskelbti netikrų naujienų kanalu

   Nuotrauka: The Wrap nuotr.

   2019-10-23 08:00:00

   Donaldas Trumpas ilgą laiką CNN laikė pačiu šališkiausiu ir nesąžiningiausiu naujienų šaltiniu nuo Džozefo Pulitzerio laikų. Šiuo metu JAV prezidentas  stengiasi savo viešą nuomonę perkelti į teismo salę. 

   Praeitą trečiadienį CNN gavo laišką nuo prezidentui dirbančio advokato, kuris išdėstė savo ketinimą kreiptis į teismą su ieškiniu CNN dėl tyčinio jo reputacijos žeminimo. Ilgus metus CNN teigė žiūrovams, skaitytojams ir kitiems kanalams, kad tai yra nešališkas ir teisingas žinias teikiantis portalas. Tai melas, o prezidento advokatai mano, kad tai iš tikrųjų pažeidžia federalinio Lanhamo įstatymo draudimus dėl melagingos ir klaidinančios reklamos.

   CNN vis dažniau pasimeta savo  melų sūkuryje, jo „žurnalistika“ dažnai yra labai akivaizdžiai nukreipta prieš D. Trumpą, to neįmanoma nepastebėti, o jo „teisingų naujienų“ skiltis aiškiai prijaučia tam tikrai  nuomonei, kuri visada yra nukreipta prieš D. Trumpą, tačiau prezidentas niekuomet nesikreipė į teismą ir tik primindavo visuomenei apie akivaizdžias CNN “netikras naujienas”. 

   Kad ir koks akivaizdus atrodytų portalo šališkumas, tačiau niekada nebuvo pateikti konkretūs teisiniai įrodymai, jog CNN meluoja žiūrovams. Jie prisistato kaip tikrų naujienų tinklas, bet iš tikrųjų CNN pirminis tikslas - atakuoti prezidentą ir dirbti išvien su demokratine opozicija.   

   Tačiau tai jau praeitis, nes gauti nauji įrodymai iš Džeimso O'Keefe's projekto „Veritas“, kurie buvo surinkti per kelis mėnesius trukusį slaptą tyrimą. Dabar visas pasaulis gali pamatyti, kaip CNN vadovai kiekvieną dieną sąmoningai konstruoja iškreiptą tikrovę, kurią jų tinklas pateikia kaip „objektyvią tiesą“.

   CNN darbuotojai buvo prigauti sakantys, jog jų puslapis „be jokios abejonės yra kairių pažiūrų“, tačiau jie apsimeta, kad taip nėra. Darbuotojai sako, kad tai tarsi nerašyta taisyklė, kad konservatoriai ir net centristai nėra laukiami CNN, kad jie gerai supranta, kokios šališkos yra tokios asmenybės kaip Don Lemon, ir kad CNN prezidentas Jeffery Zuckeris turi „asmeninį nusistatymą“ prieš JAV prezidentą. 

   Labiausiai liūdina jų pakartotiniai teiginiai, kad jų darbas yra nuolat apsimesti, kad visa tai, ką jie paminėjo aukščiau, nėra tiesa. Jie turi elgtis taip, tarsi demokratų pasisakymai ir spekuliacijos, kurias jie pateikia skaitytojams, būtų nešališka tiesa. 

   „Project Veritas“ vaizdo įrašai įrodo, kad CNN vadovai puikiai supranta, kad jų skelbiama informacija tiesiogiai prieštarauja įvaizdžiui, kurį jie bando sudaryti prieš plačiąją visuomenę, ir kad CNN labai stengėsi nuslėpti savo apgaulę. Ginkluotas to įrodymais, D. Trumpas ketina teismo posėdžio sprendimu CNN teisėtai paskelbti netikrų naujienų portalu.

   Jau anksčiau yra pasitaikę tokio tipo situacijų. Pavyzdžiui, 1993 m. Aktorius Clintas Eastwoodas kreipėsi į teismą dėl melagingo „The National Enquirer“ teigimo, jog jie turi „išskirtinį interviu“, kurio aktorius niekada nedavė. Eastwoodas laimėjo, o Lanhamo įstatymas buvo teismo nuosprendžio pagrindas. 

   Dėl didelės Amerikos spaudos apsaugos pagal Pirmosios pataisos įstatymo tokiam visuomenės veikėjui kaip prezidentas yra labai sunku pasiekti standartą, būtiną norint laimėti teismą dėl šmeižto, kai žiniasklaida skleidžia netiesą. Tačiau kai jie meluoja savo žiūrovams ir skaitytojams apie tikrąją jų verslo prigimtį, toks žiniasklaidos tinklas kaip CNN gali būti pripažintas kaltu pagal Lanhamo įstatymo reikalavimus.

   Reikėtų pabrėžti, kad šioje byloje kalbama ne apie piniginę žalą, kuri galėtų būti priteista. Tai susiję tik su prezidento įžeidinėjimu, todėl atėjo ,metas kartą ir visiems laikams atskleisti tikruosius CNN kėslus, organizacinius ir institucinius šališkumus ir nesąžiningumą, paprašydami prisiekusiųjų komisijos nustatyti, jog teisiškai CNN skelbia netikras naujienas.

   CNN daugelį metų vykdė savo veiklą, skelbdami kažkam naudingą informaciją, slėpdamiesi už savo juokingo „pirmiausia faktai“ šūkio. D. Trumpas visą laiką badė kanalą pirštais dėl melagingų naujienų skelbimo ir dabar, kai CNN pasirodė visu gražumu, jis ketina šią etiketę paskelbti oficialia.

   Skaityti komentarus