°C
   2024 05 24 Penktadienis

   Po T. Carlsono pasitraukimo krito „Fox News“ reitingai

   Nuotrauka: bloomberg.com nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2023-05-05 21:00:00

   „Fox News“ reitingai gerokai smuko po to, kai iš tinklo pasitraukė populiarus vedėjas Tuckeris Carlsonas.

   Vakarinės 20 valandos laidos žiūrimumo kiekis nuo Tuckerio Carlsono pasitraukimo sumažėjo nuo vidutinkškai trijų milijonų žiūrovų vidurkio 1,65 milijono žiūrovų.Valandą prieš jo laidą užpildė „Fox & Friends“ laidų vedėjas Brianas Kilmeade'as, kurį vėliau pakeis „Fox News“ vedėjas Lawrence'as Jonesas.

   Didžiausias skirtumas buvo stebimas trečiadienį, kai Kilmeade'o 20 valandos laidą iš viso vidutiniškai žiūrėjo 1,3 milijono, palyginti su 3 milijonais Carlsono prieš savaitę. Matyti, kad žiūrovų skaičius sumažėjo 56 procentais.Apskritai, praėjusią savaitę žiūrovų skaičius sumažėjo 45 proc., kai Carlsono nebeliko vedėjo kėdėje.
   Kai „Fox“ paskelbė apie priverstinį Carlsono pasitraukimą balandžio 24 d., buvo pranešė, kad „pasikeisdami Fox News vedėjai“ ves vakarinės programos laidas iki tol, ko bus surastas nuolatinis vedėjas.Kanalas padarė kažką panašaus su 19 valandos laida, kai jį paliko vedėja Martha MacCallum ir galiausiai ją pakeitė Jesse Watters kaip nuolatinis vedėjas.„Jesse Watters Primetime“ buvo didžiulė „Fox News“ sėkmė, o Wattersas, kuris taip pat yra „The Five“ vedėjas, laikomas galimu kandidatu į T. Carlsono vietą.

   Taip pat galima pastebėti, kad smarkiai sumažėjo 25–54 metų amžiaus kategorijos žiūrovų kiekis ir 18 val., 19 val. ir 21 val.laidų peržiūrų kiekis.

   Šios savaitės pranešime bendrovė teigė, kad tinklas ir toliau teiks kabelines naujienas, dėl kurių pastaraisiais metais jis tapo reitingų galiūnu.


   „Daugiau nei 21 metus Fox News Channel buvo žiūrimiausias kabelinės televizijos kanalų tinklas visose kategorijose, o dabar prisijungia daugiau demokratų, nepriklausomų partijų ir respublikonų nei CNN ar MSNBC“, – teigė bendrovė.

   „Daugiau nei 50 procentų kabelinės televizijos naujienų žiūrinčiųjų auditorijos pritraukia 12 geriausių kabelinių naujienų programų, todėl „Fox News“ galinga žurnalistų, analitikų ir nuomonių rengėjų komanda žiūrovai pasitiki labiau nei bet kuriuo kitu naujienų šaltiniu“, – pridūrė jis.


   Kanalas vis dar pirmauja prieš savo konkurentus MSNBC ir CNN ir tikrai išgyveno lūžio laikotarpius, kai pasitraukė aukščiausio lygio talentai, tokie kaip Billas O'Reilly, ir Rogerio Aileso po seksualinio priekabiavimo skandalo.Tačiau kituose tinkluose, pavyzdžiui, „Newsmax“, žiūrovų skaičius išaugo.

   „Tą dieną, kai Carlsonas buvo atleistas, „Newsmax“ laidoje, kurią vedė buvęs „Fox News“ vedėjas Ericas Bollingas, iš viso surinko 531 000 žiūrovų, tik apie 200 000 atsiliekant nuo CNN 20 val.valandą“, – pažymėjo vietos žiniasklaida.


   Kaip pabrėžė „Newsweek“, Tuckeris Carlsonas galėtų pasiimti su savimi net trečdalį „Fox News“ auditorijos, jei pradėtų savo nepriklausomą internetinį šou.

   „Šešiolika procentų amerikiečių „labai tikėtina“ žiūrėtų nepriklausomą internetinę laidą, kurią veda Carlson.Tai rodo „Redfield & Wilton Strategies“ apklausa, kurioje dalyvavo 1500 rinkimų teisę turinčių JAV piliečių, atlikta „Newsweek“ balandžio 30 d.“, – pažymėjo leidinys.

   Pats Tuckeris Carlsonas savo pareiškime, paskelbtame netrukus po jo nušalinimo, užsiminė apie nepriklausomos naujienų svetainės įkūrimą.

   „Tikri dalykai yra patys svarbiausi.Kur dar galima rasti amerikiečių, kalbančių tikrus dalykus.Vietų jau nedaug, bet yra, ir to užtenka.Kol girdi tikrus žodžius, yra vilties.Iki pasimatymo“, – sakė jis.

   Skaityti komentarus