°C
   2023 09 30 Šeštadienis

   Pastero institutas: omikrono atmaina piką pasieks sausio viduryje

   Nuotrauka: Shutterstock

   2022-01-14 09:00:00

   Sausio 11 dieną Prancūzijos Pastero institutas paskelbė, kad koronaviruso omikrono atmaina piką pasieks sausio viduryje, tačiau jau vasarį sergamumas ja sumažės. 

   Pastaruoju metu per savaitę Prancūzijoje registruota apie 370 000 naujų infekcijos atvejų, o intensyvioji priežiūra buvo reikalinga beveik 4000 žmonių.

   Omikrono atmainos paplitimas patvirtintas beveik visose Europos valstybėse. Jei ji plis toliau, per artimiausias 6-8 savaites omikrono atmaina užsikrės daugiau nei pusė europiečių. Pasak Kanados Manitobos universiteto profesoriaus Jasono Kindrachuko, „omikronas suteiks mums ilgalaikį imunitetą nuo kitų galimų naujų koronaviruso variantų“.

   Sietlo Vašingtono universiteto profesoriaus Ali Mokdado teigimu, omikrono banga „taip pat greitai nuslops, kai kad greitai atėjo“.

   JAV Teksaso universiteto direktorė Lauren Ancel Meyers mano, kad omikrono atmaina yra lūžio taškas, kai katastrofiška globali grėsmė gali tapti valdoma, juolab kad greta vakcinų jau atsirado ir vaistai nuo kovido ligos.

   Indijos specialistai teigia, kad omikrono atmaina piką šalyje pasieks sausio pabaigoje. Apie dažnėjančius omikrono atmainos atvejus pranešė ir Rusija bei Japonija.

   Filipinų prezidentas Rodrigas Duterte‘ė pasirašė įsakymą, pagal kurį neskiepyti žmonės negalės naudotis viešuoju transportu.

   Šaltinis

   Tai yra autoriaus nuomonė, už kurios turinį minfo.lt neatsako.

   Skaityti komentarus