°C
   2021 10 29 Penktadienis

   Net 80 procentų gyventojų vakcinavęs Singapūras patyrė nesėkmę: sparčiai daugėja sergančiųjų kovidu

   Nuotrauka: apnews.com

   2021-09-20 19:00:00

   Viena labiausiai išsivysčiusių pasaulio ekonomikų Singapūras jau vakcinavo net 80 procentų gyventojų iš 5,7 milijono, tačiau, nepaisant to, jame sparčiai didėja sergančiųjų kovidu skaičius. 

   Pastaruoju metu per dieną Singapūre užfiksuojama per 500 naujų sergančiųjų kovidu, - tai didžiausi rodikliai nuo 2020 metų rugpjūčio. Taip pat fiksuota beveik 60 mirčių nuo kovido, tarp kurių buvo ir pasiskiepiję piliečiai.

   Nors Singapūro sveikatos ministerija vėl sugriežtino socialinio bendravimo taisykles, pasak Nacionalinio Singapūro universiteto infekcinių ligų modeliavimo specialisto Alexo Cooko, gyvenimas pandemijos metu nepagerėjo.

   Prognozės – nelinksmos: manoma, kad artimiausios kelios savaitės Singapūrui yra kritinės, kai kasdien gali būti užfiksuota po 2000 naujų kovido atvejų. Delta mutacijos plitimas aktualus ne tik šiai valstybei, bet ir visai Pietryčių Azijai. Teigiama, kad 80 procentų paskiepytųjų – per mažas skaičius delta mutacijai.

   Kadangi kovidas greitai adaptuojasi prie naujos situacijos, vakcinos nėra tokios efektyvios, kokiomis laikytos. Gal laikas atsigręžti į natūralias imuniteto stiprinimo priemones?

   Šaltinis 

   Skaityti komentarus