°C
   2022 06 30 Ketvirtadienis

   Naujasis „CNN“ vadovas Chrisas Lichtas sutelks dėmesį į „tikrą tiesą“

   Nuotrauka: Adweek nuotr.

   2022-05-05 10:00:00

   Naujasis „CNN“ viršininkas savo pirmąją darbo dieną pradėjo sakydamas darbuotojams, kad nuo šiol visą kanalo dėmesį jis nori sutelkti į tikras naujienas ir „tiesą“. Jis taip pat išsakė griežtą kritiką, jog skandalų apimtame žinių kanale didelis dėmesys yra skiriamas nuomonėmis paremtoms laidoms.

   Chrisas Lichtas, anksčiau užėmęs prodiuserio pareigas tokiose laidose, kaip „The Late Show with Stephen Colbert“ ir „CBS This Morning“, pirmadienį oficialiai pakeitė skandalingajį „CNN” vadovą Jeffą Zuckerį ir išplatino darbuotojams atmintinę, kurioje teigiama, kad „per daug žmonių prarado pasitikėjimą naujienų portalu.”

   „Manau, kad galime tapti kelrode žvaigžde ir atgauti pasitikėjimą būdami organizacija, iliustruojančia geriausias žurnalistikos savybes: gebėjimą be baimės sakyti tiesą valdžiai, mesti iššūkį status quo, kvestionuoti „grupinį mąstymą ir šviesti žiūrovus bei skaitytojus aiškiais faktais ir įžvalgiais komentarais, visada gerbiant skirtingus požiūrius”, - rašė C. Lichtas.

   „Pirmiausia, mes turėtume, ir mes būsime teisybės gynėjai“, – pridūrė jis.

   Ši atmintinė žymi pirmąsias C. Lichto pastabas apie jo asmeninę viziją žiniasklaidos tinklui. Praėjusį ketvirtadienį jis kreipėsi į maždaug 400 „CNN” darbuotojų, naujajai vadovybei uždarius „CNN+” – brangią, vos vieną mėnesį gyvavusią tinklo transliacijos paslaugą.

   „Tai išskirtinai bjauri situacija“, – tuomet sakė C. Lichtas, tikėdamasis nuraminti šimtus įpykusių darbuotojų, kurie ką tik neteko darbo.

   C. Lichtą pasirinko Davidas Zaslavas, naujasis „CNN” motininės įmonės „Warner Bros. Discovery“ generalinis direktorius. Ši įmonė priklauso „WarnerMedia“, kurioje taip pat įsikūrę „HBO” ir „Discovery“ tinklai, kuriems priklauso „TLC”, „Animal Planet” ir „Food Network”.

   Anksčiau šį mėnesį D. Zaslavas pranešė darbuotojams, jog nori, kad „CNN” sutelktų dėmesį į faktus ir išsiskirtų nuo kabelinių naujienų pramonės, kurią, jo teigimu, monopolizuoja „propogandos tinklai“.

   „Jei tai padarysime, galėsime džiaugtis civilizuota visuomene“, – sakė D. Zaslavas. „Ir be jo, jei visa tai taps propagavimu, mes neturime civilizuotos visuomenės“.

   J. Zuckerio paliepimas įterpti komentarus ir asmeninį požiūrį į kasdienius reportažus pagerino kanalo reitingus Donaldo Trumpo prezidentavimo metu, tačiau po to, kai D. Trumpas paliko postą, daugybė žiūrovų nusisuko, todėl „CNN” reitingai drastiškai sumažėjo.

   „CNN” vardas buvo suterštas dėl netinkamo tvarkymosi su didelio atgarsio sulaukusiais skandalais. Pagrindinis iš jų buvo, jog J. Zuckeris neprideramai elgėsi su „CNN” vedėju Chrisu Cuomo, kurį jis atleido gruodžio mėnesį. Nustatyta, kad žurnalistas slapta padėjo ginti savo vyresnįjį brolį, buvusį Niujorko gubernatorių Andrew Cuomo, kuriam buvo pareikšti įtarimai dėl seksualinio priekabiavimo, privertę gubernatorių atsistatydinti.

   Ilgai netrukus, vasario mėnesį, J. Zuckeris atsistatydino, motyvuodamas savo sprendimą romantiškais santykiais su kolege. Tokia painiava sukėlė didelį triukšmą „CNN” darbuotojų tarpe, kurie supyko dėl J. Zuckerio pasitraukimo ir minties, kad C. Cuomo gaus didžiulę išeitinę kompensaciją, nors ir pažeidė žurnalistinius standartus, susijusius su jo brolio skandalu.

   Dar kiek anksčiau milijardierius ir žiniasklaidos magnatas Johnas Malone'as, artimas D. Zaslavo patikėtinis ir jungtinės bendrovės valdybos narys, kritikavo „CNN” dėl iškreiptų pranešimų.

   „Norėčiau, kad „CNN” vėl grįžtų prie tokios žurnalistikos, nuo kurios prasidėjo, ir iš tikrųjų turėtų žurnalistus, tai būtų unikalu ir gaivu“, – sakė J. Malone'as interviu su CNBC žurnalistais metu praėjusį lapkritį. „Aš tikiu, kad gera žurnalistika galėtų turėti tam tikrą vaidmenį šiame naujame etape, kurį atstovaus „Discovery-TimeWarner“.

    

   Skaityti komentarus