°C
   2020 09 29 Antradienis

   „MSNBC“ prodiuserė atsistatydina su trenksmu - atskleidė, kad jie riboja „minčių įvairovę“ ir „propaguoja kraštutinius pasisakymus“

   Nuotrauka: A. Pekary nuotr.

   2020-08-06 17:00:00

   Ariana Pekary pareiškė, kad svarbūs faktai ir koronaviruso tyrimai bus „palaidoti“.

   Buvusi „MSNBC“ prodiuserė parašė viešą laišką, kuriame paaiškino, kodėl neseniai paliko kabelinių žinių tinklą.

   "Liepos 24 d. buvo paskutinioji mano diena „MSNBC“. Nežinau, ką tiksliai darysiu toliau, bet paprasčiausiai nebegalėjau ten pasilikti", - savo asmeninėje svetainėje rašė Ariana Pekary. "Mano kolegos yra labai protingi žmonės, turintys gerų ketinimų. Problema yra pats darbas. Tai verčia kvalifikuotus žurnalistus kasdien priimti blogus sprendimus."

   A. Pekary pateikė daugybę priežasčių, kodėl ji norėjo palikti kabelinių žinių tinklą.

   „Gali būti, kad jautriau reaguoju į visą redakcijos procesą dėl savo patirties viešajame radijuje, kur niekuomet negalėjai iš anksto numatyti, kaip bus vystoma tam tikra tema arba kaip konkretus svečias reaguos. Kuo ilgiau buvau „MSNBC“, tuo labiau pastebėjau tokių pavyzdžių - tai praktiškai įtraukta į redakcinį procesą - ir tie sprendimai daro įtaką naujienų turiniui kiekvieną dieną “, - teigė  A. Pekary. "Taip pat tabu yra aptarti, kaip reitingų schema iškraipo turinį, arba tai paprasčiausiai jau tapo savaime suprantama, nes visi komercinių naujienų portalai šioje industrijoje daro tą patį. Tačiau už uždarų durų industrijos lyderiai pripažįsta daromą žalą. “

   Tuomet ji pacitavo asmenį, kurį apibūdino kaip „sėkmingą ir įžvalgų televizijos veteraną“, kuris sakė: „Mes esame vėžys ir nėra jokio vaisto ... Bet jei pavyktų rasti vaistą, jis pakeistų pasaulį“.

   A. Pekary, kuri apibūdino save kaip neatsiejamą „Paskutinis žodis su Lawrence'u O'Donnellu“ šou dalį, pavartojo „vėžio“ analogiją „MSNBC“ pastarųjų naujienų apie koronaviruso protrūkį ir rasinius neramumus apibūdinimui. Ji teigė, kad „Modelis blokuoja minties ir turinio įvairovę, nes tinklai yra varomi kitų sąskaita. Jie siekia sutirštinti spalvas apie įvairius pasisakymus ir įvykius ... viskas todėl, kad tai padidina reitingus“.

   "Šis vėžys kelia pavojų žmonių gyvybėms net ir pandemijos metu. Pagrindinis dėmesys greitai nukrypo į tai, ką Donaldas Trumpas padarė (prastai), siekdamas įveikti krizę, o ne į patį mokslą. Nors atsirado naujos informacijos apie antikūnus, vakciną ir apie tai, kaip iš tikrųjų plinta „COVID-19”, naujienų portalai vis dar nori sutelkti dėmesį į politiką. Svarbūs faktai ar tyrimai yra palaidoti “, - aiškino A. Pekary. "Šis vėžys kelia grėsmę mūsų demokratijai net ir prezidento rinkimų viduryje. Bet kokia diskusija apie rinkimus dažniausiai nukreipta į Donaldą Trumpą, o ne į Džo Bideną. Tai yra pakartotinis nusikaltimas nuo 2016 m. (D. Trumpas užgožia visas kitas naujienas). Taip pat labai svarbu užtikrinti, kad šiemet piliečiai galėtų balsuoti paštu, bet aš daug kartų pastebėjau, kad ši tema yra visiškai ignoruojama.

   A. Pekary teigė, kad prodiuseriai „kartkartėmis“ parenka temas ar istorijas, nepaisant to, kokie bus reitingai „bet tai yra išimtis, o ne taisyklė“. Pasak jos, industrijos struktūra bei „noras imti daugiau pinigų už reklamą“ bei „reitingų premijos, kurias uždirba aukščiausios pakopos sprendimų priėmėjai“ neleidžia tinklui skleisti naujienų, apie kurias, jos manymu, turėtų būti informuota auditorija.

   "Aš net esu girdėjusi, kaip prodiuseriai neigia savo, kaip žurnalistų, vaidmenį. Labai įtakingas vyresnysis prodiuseris kartą pasakė: " Mūsų žiūrovams iš mūsų nereikia naujienų. Jie ateina pas mus pasiguosti ", - rašė A. Pekary. " Galbūt dabar tikrai negalime pakeisti iš esmės nutrūkusios transliuojamų naujienų struktūros, bet aš tikrai žinau, kad vienintelis būdas tai padaryti - iš tiesų viešai pripažinti problemą ir bent jau pabandyti tai pakeisti."

   Savo laišką ji pabaigė liepdama skaitytojams susisiekti su ja, rašydama: „labiau nei bet kada aš trokštu pilno ir pilietiško diskurso“.

   Bari Weiss, buvusi „New York Times“ redaktorė, kuri neseniai pati atsistatydino nuo pareigų laikraštyje, gyrė A. Pekary „sąžiningumą“ socialinėje žiniasklaidoje.   MSNBC iškart neatsakė į „Fox News“ prašymą pakomentuoti.

   Anot jos asmeninės svetainės, A. Pekary prisijungė prie „MSNBC” 2013 m., Pradėdama Aleco Baldwino šou. Anksčiau ji dirbo „NPR” (liet. „Nacionalinis viešasis radijas”).

   Skaityti komentarus