°C
   2022 05 26 Ketvirtadienis

   Maskva sako, kad ES tampa „agresyvi ir karinga“

   Nuotrauka: aa.com nuotr.

   Autorius: Viljama Sudikienė (AFP)
   2022-05-13 17:00:00

   Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį pareiškė abejojąs Ukrainos ketinimo įstoti į Europos Sąjungą (ES) motyvais ir apkaltino Briuselį toliau Europos žemyno siekiančiomis ambicijomis.

   Ukraina, kurioje Rusija vasario 24 d. pradėjo karą, „yra pasirengusi paskelbti neutralų, neprisijungimo statusą“, sakė S. Lavrovas žurnalistams po Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) užsienio reikalų ministrų susitikimo Tadžikistano sostinėje Dušanbėje. „Tuo pačiu metu jie visais įmanomais būdais stengiasi pabrėžti norą tapti ES nare“, – pridūrė S. Lavrovas. „Yra rimtų abejonių, kiek nekenksmingas yra toks Kyjivo noras“, – sakė jis.

   Per dabar sustojusias taikos derybas Rusija primygtinai reikalavo, kad Ukraina atsisakytų ambicijų įstoti į JAV vadovaujamą karinį NATO aljansą ir pasiskelbtų „neutrali“. Kyjivas pripažino, kad tapti NATO nare mažai tikėtina, bet karui jau vykstant pateikė prašymą įstoti į 27 valstybių ES.

   S. Lavrovas apkaltino ES, kad ji iš „konstruktyvios, ekonominės platformos“ virsta „agresyvia, karinga žaidėja, skelbiančia toli už Europos žemyno siekiančias ambicijas“, jis nurodė ES veiksmus Indijos ir Ramiojo vandenyno regione. „Jie skuba eiti NATO jau nutiestomis vėžėmis, taip patvirtindami tendenciją, kad jungiasi su Šiaurės Atlanto Aljansu (NATO) ir iš tikrųjų taps jo priedėliu“, – sakė jis.

   Skaityti komentarus