°C
   2020 06 05 Penktadienis

   M. Flynno demaskuojantys pareiškimai išprovokavo J. Bideno kampanijos pyktį

   Nuotrauka: CNBC nuotr.

   2020-05-15 08:00:00

   Po to, kai buvo įvardinta, kad Joe Bidenas, vienas iš B. Obamos administracijos pareigūnų ir dabartinis demokratų kandidatas į prezidentus, kreipėsi į Nacionalinę saugumo agentūrą dėl informacijos apie generolą  Michaelą Flynną, jo kampanija aršiai užsipuolė respublikonų partiją. 

   Paaiškėjo įspūdingas sąrašas, apimantis daugiau kaip tuziną valstybės tarnautojų, kurie laikotarpiu nuo prezidento Donaldo Trumpo rinkimų iki jo inauguracijos Nacionalinėje saugumo agentūroje teiravosi apie M. Flynną. Šiam sąrašui priklauso ne tik prezidento Baracko Obamos štabo viršininkas, bet ir J. Bidenas. Antradienį JAV žiniasklaidoje nuaidėjo nepasitenkinimų banga po to, kai TV interviu metu J. Bidenas akiplėšiškai tikino, jog nieko nenutuokia apie M. Flynno tyrimą.

   J. Bideno kampanijoje už greitą reagavimą į kitų kampanijų išpuolius atsako Andrew Bates. Tačiau pirminis jo atsakas į CBS reporterės Catherine Herridge žodžius buvo mažių mažiausiai nekorektiškas. „Twitter” platformoje jis įvardino šią žurnalistę kaip „dešiniųjų partizanę, kuri yra atsakinga už nuolatinę konservatyviosios žiniasklaidos manipuliaciją.” Daugelis reporterių ir net keletas demokratų sukritikavo tokį agresyvų A. Bates įrašą, taigi po keletos valandų jis buvo pašalintas iš jo paskyros. 

   Po kiek laiko A. Batesas pateikė oficialų pareiškimą, kuriame paskelbė, kad D.Trumpo „bandymas manipuliuoti nesąžininga žiniasklaida atitraukia dėmesį“ nuo koronaviruso, bet pasak jo, šis veiksmas atsisuko prieš jį patį.

   Šie dokumentai „tiesiog parodo Amerikos vyriausybės susirūpinimo mastą ir gilumą ... dėl žvalgybos pranešimų apie Michaelo Flynno bandymus pakenkti vykdomai Amerikos nacionalinio saugumo politikai“, - pridūrė A. Batesas.


   A. Bateso teigimu, tikroji problema buvo ta, kad respublikonų įstatymų leidėjai „selektyviai nutekino“ informaciją ir „piktnaudžiavo savo Kongreso galiomis, kad galėtų panaudoti šią informaciją kaip D. Trumpo kampanijos ginklus.”

   Nemažai B. Obamos administracijos pareigūnų šiuo metu dirba dirba televizijoje. Vos tik dokumentai iškilo į viešumą, visi jie pasitelkė panašius argumentus ir tikino, kad dokumentuose nėra padaryta jokių nusižengimų, kad tai buvo normali praktika ir kad tikroji problema yra D.Trumpo slaptas susitarimas su Rusija. Pastarajį argumentą jie naudojo jau eilę metų, tačiau įrodymų jam patvirtinti vis dar nerado.  


   Pats M. Flynnas tapo pirmąja tariamo sąmokslo su Rusija auka, nes buvo atleistas nuo pareigų Baltuosiuose rūmuose po trumpiau nei dviejų savaičių. Skandalas kilo po to, kai „Washington Post“ paskelbė neregėto populiarumo sulaukusį įrašą, kuriame M. Flynnas buvo apkaltintas dėl nederamų diskusijų su Rusijoje esančiu JAV ambasadoriumi apie B. Obamos administracijos Maskvai taikomas sankcijas. Vis dar nėra išaiškinta, kas nutekino šią informaciją. Tačiau žinoma, jog straipsnis buvo publikuotas tą pačią dieną, kai J. Biden teiravosi šios informacijos Nacionalinio saugumo agentūroje, savaitę po to, kai to paties teiravosi Baracko Obamos štabo viršininkas bei iškart po Baltųjų rūmų susitikimo su B. Obama, J. Bidenu ir kitais vyresniaisiais teisėsaugos bei žvalgybos pareigūnais.

   D. Trumpo tariamas prašymas, kad FTB direktorius Jim Comey nutrauktų tyrimą, vėliau buvo panaudotas kaip argumentas, kad J. Comey pareikalautų specialiojo patarėjo įsitraukimo į tyrimą, o tam buvo paskirtas R. Mulleris. Būtent jo prokurorai ir apkaltino M. Flynną melavimu FTB per 2017 metais vykdytą interviu.

   Remiantis tik praėjusią savaitę atskleistais įrodymais, FTB agentai taip pat buvo įtraukti, įskaitant ir Peterį Strzoką, kuris liūdnai pagarsėjo dėl „draudimo poliso“ susirašinėjimų. Svarstoma, jog jie buvo reikalingi tam, kad būtų palaikomas M. Flynno tyrimas ir tam, kad suklastotų interviu memorandumą, kad buvęs armijos generolas atsidurtų už grotų. Tai tariamai paskatinto Teisingumo departamentą atsisakyti visų kaltinimų. 

   Turėdami omenyje, kad buvo sukurtas pretekstas užsipulti M. Flynną ir kad keturi FISA orderiai buvo skirti šnipinėti D.Trumpo kampanijai per patarėją J. Carterį, D. Trumpo administracija teigė, kad jie tapo neteisėtais savo pirmtakų taikiniais. 

    

   Skaityti komentarus