°C
   2020 09 26 Šeštadienis

   Libano prezidentas teigia, kad galima Beirute įvykusio sprogimo priežastis - „išorinis raketos, bombos ar kitoks įsikišimas”

   Nuotrauka: Business Insider nuotr.

   2020-08-08 09:00:00

   Libano prezidentas neatmetė galimybės, kad seriją galingų sprogimų Beiruto uoste sukėlė raketa arba bomba. Anksčiau valdžia pareiškė, kad detonavo amonio nitrato kasetė.

   „Priežastis dar nėra nustatyta. Neatmetama galimybė, kad sprogimas įvyko dėl išorinio raketos, bombos ar kitokio įsikišimo“, - teigė vietos žiniasklaidos cituojamas M. Aounas.

   Prezidentas M. Aounas teigė, kad zondu sprogimo vietoje bus tikrinama, ar jį sukėlė „aplaidumas ar avarija“, ar kokia nors išorinė jėga.
   Prezidentas pažadėjo, kad visi, atsakingi už šiuos sprogimus, neliks nenubausti.

   Antradienį Beirutą sukrėtė du masiniai sprogimai, per kuriuos žuvo mažiausiai 157 žmonės.  Galinga smūgio banga sukėlė karui prilygstantį nusiaubimą keliuose miestuose ir teritorijoje aplink uostą, todėl per 300 000 gyventojų buvo priversti išsikelti.

   Internete iškart pasipylė spekuliacijos, kad sprogdinimas galėjo būti kaimyninės šalies Izraelio arba kovinės grupuotės „Hezbollah“ darbas. Tačiau tiek Tel Avivas, tiek „Hezbollah“ greitai paneigė kalbas apie bet kokį įsikišimą.   Pirminiuose pranešimuose teigiama, kad sprogimus sukėlė ugnis, kilusi fejerverkų sandėlyje. Vėliau Libano ministras pirmininkas Hassanas Diabas patvirtino, kad uosto sandėlyje detonavo apie 2750 tonų amonio salietros, itin sprogios medžiagos, naudojamos trąšoms ir bombų gaminimui. 2014 metais ši pavojinga cheminė medžiaga buvo konfiskuota iš Moldovos vėliava pažymėto, Rusijos valdomo, krovininio laivo „MV Rhosus“.

   Skaityti komentarus