°C
   2020 06 05 Penktadienis

   JAV pareiškė Venesuelos lyderiui kaltinimus „narkoterorizmu“

   Nuotrauka: Ny-post nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-03-28 18:00:00

   JAV teisingumo departamentas ketvirtadienį pareiškė kaltinimus dėl „narkoterorizmo“ Venesuelos prezidentui Nicolas Maduro (Nikolui Madurui) ir aukšto rango pareigūnams iš jo vyriausybės.

   JAV pareigūnai tvirtina, kad N. Maduro yra kokaino kontrabandos grupuotės „The Cartel of the Suns“ lyderis.

   Grupuotė išgabeno šimtus tonų narkotikų, bendradarbiaudama su Kolumbijos revoliucinėmis ginkluotosiomis pajėgomis (FARC), kurias JAV oficialiai priskyrė „teroristinėms organizacijoms“.

   Šiai grupei esą priklausė aukšto rango pareigūnai ir Venesuelos kariuomenės bei teismų sistemos nariai, įskaitant vyriausiąjį teisėją.

   JAV valstybės departamentas paskelbė, kad siūlo 15 mln. dolerių (13,6 mln. eurų) atlygį už informaciją, padėsiančią suimti N. Maduro. Vašingtonas nepripažįsta jo kaip legitimaus Venesuelos vadovo.

   Kaltinimai tokiais nusikaltimais kaip „sąmokslas vykdyti narkoterorizmą“ ir pinigų plovimas buvo pareikšti keliose JAV jurisdikcijose, įskaitant Niujorko ir Majamio teismus.

   „Daugiau nei 20 metų Maduro ir keletas jo aukšto rango kolegų galimai buvo susimokę su FARC, ir dėl jų veiksmų ne viena tona kokaino pateko į Amerikos bendruomenes ir jas nusiaubė“, – pareiškė amerikiečių generalinis prokuroras Billas Barras (Bilas Baras).

   „Laikas pradėti vadinti režimą taip, koks jis yra“, – pabrėžė Teisingumo departamento vadovas.

   „Maduro režimas skęsta korupcijos ir nusikalstamumo liūne“, – pridūrė jis.

   B. Barro teigimu, N. Maduro režimas rėmė Kolumbijos ir Venesuelos pasienyje veikiančią separatistinę grupuotę FARC, užsiimančia narkotikų kontrabanda.

   Taip pat pareikšti kaltinimai buvusiam Nacionalinio Susirinkimo pirmininkui Diosdado Cabello (Diosdadui Kabeljui), gynybos ministrui Vladimirui Padrino Lopezui (Vladimirui Padrinui Lopesui), buvusiam karinės žvalgybos agentūros vadovui Hugo Armando Carvajalui Barriosui (Hugui Armandui Karvachalui Bariosui), buvusiam generolui Cliverui Antonio Alcalui Cordonesui (Kliverui Antonijui Alkalui Kordonesui) ir vyriausiajam teisėjui Maikelui Moreno (Maikelui Morenui).

   JAV valstybės departamentas siūlo 10 mln. JAV dolerių (9 mln. eurų) atlygį už D. Cabello, C. A. Alcalo Cordoneso ir H. A. Carvajalo Barrioso suėmimą.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus