°C
   2022 05 27 Penktadienis

   JAV ir ES atsisakė sankcijų varianto, apimančio Rusijos atjungimą nuo SWIFT

   Nuotrauka: Swift.smugmug.com nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2022-01-18 09:00:00

   Europos Sąjunga ir JAV nusprendė atsisakyti minties taikant galimas naujas sankcijas Rusijai atjungti šios šalies bankus nuo tarptautinio mokėjimų tinklo SWIFT, pirmadienį remdamasis šaltiniais vyriausybėje pranešė vokiečių verslo laikraštis „Handelsblatt“.

   Leidinio duomenimis, šis sankcijų variantas pasirodė esąs pernelyg skausmingas galimų naujų sankcijų iniciatoriams. Tokio sankcijų paketo įgyvendinimas trumpuoju periodu destabilizuotų pasaulines finansų rinkas ir skatintų kurti alternatyvią mokėjimų sistemą, kur Vakarų šalys nedominuotų, rašė laikraštis.

   Tuo pačiu metu ES ir JAV svarsto galimybes dėl Ukrainos įvesti sankcijas didžiausiems rusų bankams.

   Be to, Vokietija nori sankcijų išimčių, kad galėtų ir toliau apmokėti naftos ir gamtinių dujų importą iš Rusijos, nurodo „Handelsblatt“.

   Praėjusią savaitę agentūra „Bloomberg“ pranešė, kad JAV yra priverstos spausti sąjungininkes ir partneres Europoje, nes negalėjo susitarti su jomis dėl konkrečių sankcijų Rusijai, jei ši įsiveržtų į Ukrainą. Vis dėlto, kaip pažymėjo „Bloomberg“, šalys vieningai sutaria, kad situacijai dėl Ukrainos paaštrėjus, Maskvos lauktų „rimtos ekonominės pasekmės“.

   „Bloomberg“ taip pat skelbė, kad JAV ir jų partnerės Europoje kelis mėnesius rengė ekonominių priemonių paketą. Šios priemonės galėjo būti nukreiptos prieš didžiausius rusų bankus, apimti modernių technologijų eksporto kontrolę.

   Tuo pačiu metu kai kurios ES narės kėlė klausimų dėl tokių sankcijų poveikio jų pačių ekonomikai. Neatmesta ir galimybė, kad Rusija nutrauks gamtinių dujų tiekimą.

   Kai kurios šalys nepriimtinais laiko pasiūlymus atjungti Rusiją nuo SWIFT, teigta pranešime.

   Jame taip pat buvo sakoma, kad galimų priemonių Rusijos atžvilgiu paketui turi pritarti visos ES šalys narės. Vienas „Bloomberg“ šaltinių išreiškė viltį, kad šis paketas gali būti galutinai parengtas per sausio 24-ąją įvyksiantį ES užsienio reikalų ministrų susitikimą.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2022 21 01 09:08

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai