°C
   2020 11 30 Pirmadienis

   Įveikęs COVID-19 D. Trump‘as dalyvaus debatuose spalio 15 dieną

   Nuotrauka: abc.net.au

   2020-10-15 08:00:00

   JAV Prezidentas D. Trumpas planuoja dalyvauti šiandien vyksiančiuose antruosiuose debatuose Majamyje, kurie vyks mažiau nei po dviejų savaičių po to, kai prezidentas užsikrėtė naujuoju koronavirusu, teigė „Trump 2020“ komunikacijos direktorius Timas Murtaughas.

   „Prezidentas ketina diskutuoti“, - sakė Murtaugh.

   Murtaugh komentaras buvo pateiktas mažiau nei valandą po to, kai prezidentas paliko Walterio Reedo nacionalinį karo medicinos centrą, kur jis nuo penktadienio gydėsi COVID-19 ir grįžo į Baltuosius rūmus.


   Demokratų partijos kandidato į prezidentus Joe Bideno kampanija jau aiškiai parodė, kad jis keliaus į Floridą kitiems debatams.

   Symone'as Sandersas, vyresnysis „Biden“ patarėjas kampanijos klausimais, sekmadienį sakė, kad buvęs viceprezidentas „laukia“ spalio 15 dienos debatų Majamyje ir tikisi, kad D.Trumpui bus pakankamai geros sveikatos ir galės dalyvauti.

   „Mes laukiame debatų spalio 15 d. Majamyje", - sekmadienį interviu CNN laidoje "Sąjungos valstybė" sakė Sandersas. „Kaip žinote, viceprezidentas Bidenas myli šį miestą.“

   Sandersas pridūrė: „Ir mes tikimės, kad prezidentas Trumpas galės dalyvauti. Mes tikimės, kad jis dėl savo būklės galės dalyvauti, kai tai patvirtins jo gydytojai. Bet Joe Bidenas dalyvaus tuose debatuose.“

   Kitoms prezidento diskusijoms ateityje kilo pavojus po to, kai prezidentas praėjusio penktadienio ankstų rytą atskleidė, kad jis ir pirmoji ledi Melania Trump užsikrėtė koronavirusu. Nuo D.Trumpo pranešimo daugybė jo Baltųjų rūmų vidinio rato narių ir jo perrinkimo kampanija taip pat užsikrėtė koronavirusu.

   Praėjusios savaitės prezidento diskusijose Klivlande, Ohajo valstijoje, Bidenas pasidalijo žinia su D.Trumpu, kad jo viruso testas buvo neigiamas, tačiau Sandersas sekmadienį sakė, kad demokratų kandidatas sekmadienį turės pasidaryti dar vieną COVID testą ir tai darys reguliariai.

   Tiek Trumpas (74), tiek Bidenas (77) priklauso rizikos amžiaus grupei, kuri yra labai jautri sunkioms koronaviruso komplikacijoms. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centro, aštuonios iš 10 COVID-19 mirčių Jungtinėse Valstijose buvo 65 metų ir vyresnių suaugusiųjų.

   Skaityti komentarus