°C
   2020 05 30 Šeštadienis

   Italijoje 95 metų moteris pasveiko nuo koronaviruso

   Nuotrauka: nypost.com

   2020-03-30 08:00:00

   95 metų moteris tapo vyriausia moterimi Italijoje, kuri pasveiko nuo koronaviruso.

   Gydytojai teigia, kad Alma Clara Corsini visiškai pasveiko nuo COVID-19 be jokių antivirusinių vaistų, nes turi stiprų imunitetą.

   Pastebėjus pirmuosius ligos požymius, močiutė buvo išvežta į ligoninę kovo 5 d., tačiau po neįprastai greito pasveikimo šiuo metu ji yra jau savo namuose Fanano mieste, Modenoje.


   Dar gulėdama ligoninėje vietos žiniasklaidai močiutė sakė: „Žinote, jaučiuosi puikiai, man viskas gerai. Mane prižiūrėję gydytojai buvo labai malonūs žmonės ir labai manimi rūpinosi. Esu jiems nuoširdžiai dėkinga.“

   Vietiniame Italijos laikraštyje rašoma, kad ponia Corsini, kuri gydėsi Pavullo ligoninėje buvo vadinama visos ligoninės pasididžiavimu.

   Daugumai žmonių naujasis koronavirusas sukelia tik lengvus ar vidutinio sunkumo simptomus, tokius kaip karščiavimas ar kosulys.


   Tačiau reikia nepamiršti, kad kai kuriems vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie turi sveikatos problemų, šis virusas gali būti ypač pavojingas ir sukelti plaučių uždegimą.

   Italija šiuo metu yra viruso epicentras Europoje. Iki šiol Italijoje yra nustatyta daugiau nei 92 000 koronaviruso atvejų.

   Nuo kovo 9 d. visoje šalyje paskelbtas karantinas ir liepiama griežtai laikytis saviizoliacijos priemonių.

   Labiausiai nukentėjusiame šiauriniame Lombardijos regione yra įvesti dar griežtesni karantino ribojimai. Gyventojams draudžiama daryti mankštą lauke, taip pat yra nustatytas atstumas, kurio reikia laikytis vedžiojant šunis. Aktyviai siekiama, kad gyventojai laikytųsi šių taisyklių, saugotų save ir kitus.

   Tam, kas pažeis apribojimus, gresia bauda iki 5000 eurų.

   Regiono metalo apdirbimo profesinės sąjungos grasino streikais, siekdamos apsaugoti savo darbuotojų sveikatą, nes Vyriausybės nutarimas dėl koronaviruso laikinai sustabdė daugelio verslų veiklą, tačiau gyventojams vis tiek liepiama eiti į darbą.

   Jau praėjusį sekmadienį (kovo 22 dieną) pasirašytame Vyriausybės dekrete buvo teigiama, kad visos įmonės, išskyrus tas, kurių veikla yra neišvengiama, privalo užsidaryti iki balandžio 3 dienos.

   Iki šiol pasaulyje yra pasveikę daugiau nei 98 000 žmonių, daugiausia Kinijoje, kur šio viruso protrūkis prasidėjo Uhano mieste.

   Skaityti komentarus