°C
   2021 01 27 Trečiadienis

   Honkonge policija susigrūmė su demokratijos šalininkais

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-05-10 21:00:00

   Honkonge riaušių policija sekmadienį susigrūmė su prekybos centruose susirinkusiais demokratijos šalininkais, kuriems nepavyko gauti leidimo surengti eitynes.

   Incidentas parodė, kad kai kurie protestuotojai yra pasirengę atgaivinti protestus prieš Pekino remiamą Honkongo vyriausybę.

   Atslūgus koronaviruso protrūkiui, Honkonge vis daugiau žmonių ima atsišaukti į internetu plintančius raginimus imtis veiksmų, nors jų skaičius ir neprilygta šimtams tūkstančių protestuotojų, praėjusiais metais pasipylusiems į gatves, kad priverstų Honkongo vyriausybę atšaukti įstatymą, leidžiantį ekstradicijas į žemyninę Kinijos dalį.

   Minėtas įstatymas galiausiai buvo atšauktas, tačiau protestai tęsėsi ir vis stiprėjo. Tūkstančiai žmonių, daugiausia jaunuolių, buvo suimti ir apkaltinti įvairiais nusikaltimais, įskaitant dalyvavimu riaušėse ir ginklų turėjimu.

   Pasak vietos žiniasklaidos, per sekmadienio akciją, kuri pritraukė daugybę žurnalistų, buvo sulaikytas bent vienas asmuo.

   Tuo tarpu penktadienį į muštynes įsivėlė Honkongo įstatymų leidžiamosios tarybos nariai kilus ginčui, kas vadovaus svarbiam komitetui, kurio funkcija yra vertinti įstatymų projektus.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus