°C
   2020 06 05 Penktadienis

   Hillary Clinton atsisako duoti parodymus teisme

   Nuotrauka: Cnbc nuotr.

   2020-03-28 16:00:00

   Hillary Clinton buvo įsakyta atvykti į teismą ir liudyti davus priesaiką „Judicial Watch“ - amerikiečių konservatorių aktyvistų grupei, kuri siekia ištirti įtariamą vyriausybės pareigūnų netinkamą elgesį. Patriotinių teisininkų komanda nusiteikusi išsiaiškinti tiesą, tačiau buvusi valstybės sekretorė atsisako pasirodyti teisme, motyvuodama tuo, kad ji turi „neginčijamą teisę“ neatvykti į teismą gegužės 16 dieną.

   Hillary Clinton buvo įsakyta liudyti „Judicial Watch“ FOIA byloje, kuri atskleidė H. Clinton elektroninio pašto skandalą. Pasak teisėjo R. Lamberth, ši byla laikoma „vienu rimčiausių šiuolaikinių vyriausybės skaidrumo pažeidimų“.

   Tačiau, priešindamasi teismo nurodytiems liudijimams, kuriuos pateikė „Judicial Watch“ aukščiausio lygio advokatai, Clinton prieš dvi savaites pateikė mandamo peticiją. Pasak Tomo Fittono, tai tarsi  „pareikšti ieškinį žemesnės instancijos teismui, kad įtrauktų apeliacines instancijas siekiant apsaugoti teismą netinkamos veiklos. “

   Jos „beviltišką bandymą“ išvengti išsamių „Judical Watch“ advokatų apklausų H. Clinton advokatai apibūdino kaip „neginčijamą teisę“ nepasirodyti teisme ir neduoti parodymų gegužės 16 dieną. 

   „Judicial Watch“ ataskaita: Pasak T. Fitton, Amerikos teisininkų konservatorių grupės „Judicial Watch“ prezidento, jos advokatų peticijoje praktiškai teigiama, kad „ji yra per daug svarbi, kad turėtų liudyti mums [Judical Watch] “.

   „Ji beviltiškai nori sustabdyti šį „Judical Watch“ tyrimą, nes anksčiau niekas jai neuždavinėjo tokių klausimų“, - tęsia T. Fitton.

   „Raginu jus perskaityti teismo nutartį“, - teigia T. Fitton, „jūs suprasite, kodėl ji beviltiškai nori išvengti mūsų aukščiausio lygio advokatų apklausos“.

   Pateikiame nuorodą, kur galite susipažinti su teismo nuosprendžiu: 

   https://www.judicialwatch.org/investigative-bulletin/hillarys-emails-benghazi-inside-judicial-watchs-landmark-legal-battle/

   „Mes žinome, kokios yra problemos, ir teismas siekia, kad būtų atsakyta į konkrečius klausimus, tačiau dabar ji reikalauja šios nepaprastos skubios intervencijos, kad mus sustabdytų“.

   „Taigi, mano klausimas yra - ką ketina daryti Teisingumo departamentas?“, - kalba T. Fittonas. Iki šiol „jie ją gynė. Jie priešinosi mūsų apklausai. Taigi, ką jie ketina dėl to daryti? “

   Tik laikas parodys. Tačiau pasak T. Fittono, „Judicial Watch“ kaip organizacijos progresas yra priežastis, kodėl Teisingumo departamentas turėtų paremti jų darbą. „Mes darome tuos darbus, kuriuos bijo padaryti kiti“, tvirtino T. Fittonas ir paminėjo jau ne kartą girdėtą frazę -  „mes prasikasime iki pat šios istorijos pamatų “.

   Galiausiai, organizacijos prezidentas užbaigė kreipdamasis į Amerikos žmones - „turime šią brangią teisę kreiptis į savo vyriausybę ir dalintis lygiomis teisėmis su pačiomis galingiausiomis agentūromis pasaulio istorijoje. Tai puikus mūsų gyvenimo būdo patvirtinimas čia, JAV“.

   Svarbu įsitikinti, kad šia teise naudojamasi.

   https://www.youtube.com/watch?v=UPA25xYkMik&feature=emb_title

   Skaityti komentarus