°C
   2021 04 13 Antradienis

   „Foreign Policy“: Rusijos kariai prie Ukrainos sienos nervina Joe Bideno komandą

   Nuotrauka: RIA

   2021-04-07 19:00:00

   Didėjantis prie Ukrainos sienos esančių Rusijos karių kontingentas, kaip ir šimtai pažeistų paliaubų sąlygų, sukėlė rimtą nerimą NATO ir tapo telefoninių derybų tarp Joe Bideno komandos bei Ukrainos ir Rusijos kolegų priežastimi. 

   Pasak buvusio JAV gynybos ministro Europos ir NATO klausimais pavaduotojo Jimo Townsendo, Rusija „žiūri, ką mes darysime, ką NATO darys, ką darys Ukraina“: „Ši baili administracija, ar ji veiks ryžtingai? Jie daro viską, kad įvertintų, kokią poziciją iš tikrųjų užima dabartinė administracija.“

   Balandžio 2 dieną Joe Bidenas telefonu pirmąsyk bendravo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Tai – pirmas JAV vadovo pokalbis su Ukrainos vadovu nuo nesėkmingo Donaldo Trumpo pokalbio su V. Zelenskiu 2019 metų liepą. Po šio pokalbio D. Trumpui buvo pradėta pirmoji apkalta. V. Zelenskio pokalbis su J. Bidenu truko 50 minučių, juo Ukrainos vadovas liko patenkintas. Balandžio 1 dieną NATO atstovai susitiko, kad aptartų Rusijos karines pratybas ir Ukrainos reikalus. Vienas NATO atstovas po susitikimo sakė: „Rusijos veiksmai didina įtampą. NATO toliau palaiko Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą. Esame budrūs ir toliau aktyviai sekame situaciją.“

   Balandžio 2 dieną Kremlius įspėjo, kad bet kokie NATO veiksmai Ukrainoje tik paaštrins situaciją ir privers Rusiją imtis papildomų priemonių, kad apsigintų. Rusijos karinių pajėgų požiūriu, Vakarai vykdo hibridinį karą prieš Rusiją daugelyje frontų – Baltarusijoje, Ukrainoje ir per Aleksejų Navalną.

   Vasarį Kijevas įvedė sankcijas Ukrainos oligarchui Viktorui Medvedčiukui, kuris yra Vladimiro Putino sąjungininkas, ir uždarė jam priklausančius tris televizijos kanalus. Šiuo metu Ukrainoje vyksta karinės pratybos, nes įtariama, kad Rusijos kariniai veiksmai pasienyje gali peraugti į bandymą okupuoti Ukrainą. Ukraina tuo atveju imtųsi sunkiosios karinės technikos, esančios šalies vakaruose, permetimo į rytus.

   Pastaruoju metu pranešta ir apie Rusijos karinės aviacijos skrydžių palei Ukrainos sienas pagausėjimą.

   Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Vakarų ir Rusijos santykiai „pasiekė dugną“. Maskva atšaukė savo pasiuntinį Vašingtone Anatolijų Antonovą po to, kai J. Bidenas V. Putiną pavadino „žudiku“.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus