°C
   2021 08 02 Pirmadienis

   Du amerikiečiai laimėjo Nobelio premiją ekonomikos srityje už naujų aukciono formatų išradimą

   Nuotrauka: CNN nuotr.

   2020-10-16 11:00:00

   Du JAV ekonomistai apdovanoti ekonomikos mokslų Nobelio premija. Paulas R. Milgromas ir Robertas B. Wilsonas buvo pagerbti už pažangą aukcionų srityje.

   Švedijos karališkosios mokslų akademijos generalinis sekretorius Goranas Hanssonas gyrė Amerikos ekonomistų porą už jų pavyzdinius tyrimus ir naujų tipų aukcionų kūrimą. Jis teigė, kad jų atradimai labai pagerino aukcionų teoriją, „naudingą viso pasaulio pardavėjams, pirkėjams ir mokesčių mokėtojams“.

   Ekonomistai sukūrė naujus aukcionų formatus, kurie palengvins radijo spektrų, žvejybos kvotų, orlaivių tūpimo vietų ir taršos leidimų siūlymus.

   R. Milgromui ir R. B. Wilsonui bus įteiktas 10 milijonų Švedijos kronų (1,14 mln. JAV dolerių) prizas. Apdovanojimas nėra vienas iš penkių originaliųjų premijų, kuriuos 1895 metais įsteigė pramonininkas Alfredas Nobelis, tačiau 1969 m. šį apdovanojimą įsteigė Švedijos centrinis bankas. 


   Dėl koronaviruso pandemijos neįvyks tradicinė iškilminga šventinė, turėjusi būti gruodžio mėnesį. Vakarienė buvo atšaukta, nuspręsta, jog dalis apdovanojimų ceremonijos ir šventės vyks internete.

   Ekonomikos premija buvo paskutinė iš šešių šiais metais išdalintų Nobelio apdovanojimų. Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programa laimėjo 2020 m. Nobelio taikos premiją už indėlį į pasaulio maitinimą ir už atkaklias pastangas „ užkirsti kelią bado, kaip karo ir konflikto ginklo, panaudojimui. “

   Skaityti komentarus