°C
   2024 05 24 Penktadienis

   D. Trumpui gresia tapti pirmuoju JAV prezidentu istorijoje, kuris bus nuteistas

   Nuotrauka: Getty Images nuotr.

   2023-03-23 12:00:00

   Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo patarėjams pasakė, kad norėtų būti surakintas antrankiais per galimą būsimą teismo posėdį, jei Manheteno didžioji prisiekusiųjų komisija jį apkaltins dėl vaidmens tariamai sumokėjus tyliai skirtus pinigus pornografinių filmų aktorei Stormy Daniels.

   „The Guardian“ ir „New York Times“ teigia, kad jei Trumpas turės pasiduoti valdžios institucijoms, kad būtų paimti pirštų atspaudai, todėl jis gali pabandyti padaryti „spektaklį“. Trumpas praėjusią savaitę socialinėje žiniasklaidoje pažymėjo, kad tikėjosi, jog šios bylos metu antradienį bus suimtas, tačiau to neįvyko.

   Trečiadienį „The Guardian“ rašo, kad Trumpo motyvai tai padaryti yra susiję su jo įsitikinimu, kad įtariamas kampanijos finansavimo pažeidimas, dėl kurio jis tiriamas, yra nesąžiningas baudžiamasis persekiojimas. Be to, manoma, kad vaizdai, kuriuose policija veda jį į teismo rūmus, gali sustiprinti jo ryžtą prieš kampaniją, kuria siekiama užsitikrinti 2024 m. respublikonų kandidatūrą į prezidentus.

   „The Guardian“ taip pat pranešė, kad šaltiniai teigia, jog buvęs JAV prezidentas yra susirūpinęs dėl silpno įvaizdžio, jei jis nuotoliniu būdu per vaizdo įrašą atsidurtų teisme arba jei valdžios institucijos su juo elgtųsi ypatingai. Jis taip pat tikisi, kad padėtis taps politine kliūtimi jo varžovams respublikonų partijoje, kurie gali būti priversti viešai jį ginti, kai bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

   „Bloomberg“ pirmadienį pranešė, kad Trumpo, kaip buvusio valstybės vadovo, statusas greičiausiai reikš, kad Manheteno apygardos prokuroras Alvinas Braggas prieš bet kokį teismo posėdį į jį atsižvelgs. Tai apima negalėjimą surakinti antrankiais.

   Byla yra susijusi su galimu 130 000 USD mokėjimu, kurį Trumpas per savo tuometinį advokatą Michaelą Coheną perdavė per paskutinius jo kampanijos dėl JAV prezidento posto etapus 2016 m. Teisinėje byloje prieš Coheną buvo teigiama, kad Trumpas vėliau atlygino pinigus. Cohenas 2018 m. pripažino savo kaltę dėl federalinių kaltinimų, susijusių su tariamu pinigų mokėjimu.

   Vis dar neaišku, kada Manheteno didžioji prisiekusiųjų komisija gali pareikšti kaltinimus Trumpui byloje, kuri gal padaryti jį pirmuoju JAV prezidentu istorijoje, kuriam bus ne tik pateikti kaltinimai, bet ir jis galimai bus nuteistas. Trys JAV prezidentai yra buvę apkaltinti, nors nė vienas iš jų nebuvo nuteistas: Andrew Johnsonas - 1868 m., Billas Clintonas - 1998 m., o Donaldas Trumpas net du kartus – 2019 ir 2021 m.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus